Besni Halk Eğitim Merkezi’nin Fransa Gezisi

  0
  463

  Besni Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak olarak katıldığı Avrupa Birliği Grundtvig Okul Ortaklıları Projesi kapsamında yürüttüğü “Jobs on Trail-İş Deneyimleri” adlı projeye ait birinci yurtdışı uygulama gezisi düzenlendi.
  Besni Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Güllü yönetiminde proje koordinatör öğretmeni olarak Anadolu Öğretmen Lisesi İngilizce Öğretmeni Harun Reşit Sevimli proje toplantısına katıldılar. Proje uygulaması olarak Portekiz-Villa de Famalicao’de CIOR (Halk Eğitim Merkezi) proje toplantısına katıldılar.
  Türkiye, İngiltere, Polonya, Fransa, Almanya, İtalya’nın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda iş eğitimi, işsizlerin meslek edinmesi gibi temel konular üzerinde akademik çalışmalar yapıldı. İşsizliği önleme ve kalifiye -ara elaman yetiştirilmesi konusunda Besni Halk Eğitim Merkezi’nin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verildi. Karşılıklı fikir alış verişlerinin sunulduğu 2 gün boyunca ülkemizde ve AB üyesi ülkelerde uygulanabilecek metodolojiler alınarak, ertesi toplantıya kadar uygulama yapılması ve sonuçlarının değerlendirilmesine karar verildi. Toplantılardan sonra Portekiz’in eğitim ve kültür farklılıklarının gözlendiği etkinlikler yapıldı.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz