Belediye Başkanı Avcı’dan, ‘Uçuş’ Daveti

  0
  118

  Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı, 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Tut İlçesi Yamaç Paraşütü Günleri’ etkinliğine uçuş meraklılarını davet etti.
  Tut ilçesinin Güneydoğu’nun en iyi uçuş yamaçlarına sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Cemal Avcı, Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca sporcunun katılımıyla etkinliğin gerçekleştirileceğini söyledi.
  Bu yıl yapılacak uçuşlar için daha çok sporcu ve izleyici beklediklerini söyleyen Başkan Cemal Avcı, “Yamaç paraşütü sezonunu şenlik havasında açmak istiyoruz. Tut Kaymakamlığı, Tut Belediyesi ve Tut Havacılık ve Spor Kulübü’nün organizasyonu ile 31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde başlayacak olan Tut İlçesi Yamaç Paraşütü Uçuş Sezonu, yaz sonuna kadar devam edecek. Türkiye’nin birçok ilinden onlarca sporcu misafir edilecek. Adıyaman başta olmak üzere çevre illerden yüzlerce misafirin de izleyici olarak gelmesi bekleniyor.
  Tut yamaçlarından havalanan bir sporcu saatlerce havada kalıp uzun mesafede uçabiliyor. Coğrafyamızın bize sağladığı bu avantajdan dolayı Türk Hava Kurumu ve sporcularımız, ilçemize önem veriyor ve uçuşlarını burada yapmayı tercih ediyorlar.
  Bu tarz organizasyonlar bölge turizmine katkısı sağlayacak. Belediye olarak, sporcularımızın ve misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için elinden geleni yapacaktır. Heyecanı ve sporu seven tüm vatandaşlarımızı Güneydoğu’nun en iyi yamaçlarında uçmaya bekliyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz