Başkan adayı Kutlu: “Yatırımcıya her türlü kolaylığı sağlayacağız”

  0
  421

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, günün büyük bir bölümünü vatandaşlara ayırarak sorunlarının çözümü noktasında vatandaşa bilgi veriyor.

  Vatandaşların sorunlarını dinleyen AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, yerel yönetimlerin şimdiye kadar çözmediği sorunlar hakkında vatandaştan bilgi alarak, seçildikten sonra bu sorunların üzerine ivedilikle gideceğini vurguluyor.

  “Adıyaman’a yatırım yapmak istemiş olsalar bile çeşitli sıkıntılarla karşı karşılaya kalmışlar”

  5 yıldızlı otellerin bir ülkenin ve şehri imajı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Gelişen bir il açısından bu kriterler oldukça önemlidir. Şuana kadar 5 yıldızlı otel çalışmalarına gerekli olan destekler verilmemiş. Bugüne kadar ilimizde birkaç tane 5 yıldızlı otelin olması gerekirdi. Belediye başkanı olduğumda ekibimle birlikte ilimize 5 yıldızlı otel yapmak isteyen işadamlarına destek olacağım. İlimize yatırım yapması büyük firmalara teklif götürebiliriz. Sonuç itibariyle bir ilde 5 yıldızlı otellerin olması demek yüzlerce, belki binlerce insanın bu işyerleri sayesinde ekmek yemesi demektir. Fakat mevcut belediye yönetimi 5 yıldızlı otel yapmak isteyen işletmecilere sürekli kolaylıklar sağlamamış. Bugün yatırımcı kendisine kolaylık sağlayan yeri tercih eder. Hatta teşvik kapsamında kendisine kucak açan bir anlayışa öncelik gösterir. Ancak yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Adıyaman’a yatırım yapmak istemiş olsalar bile çeşitli sıkıntılarla karşı karşılaya kalmışlar. Göreve geldiğimiz zaman ilimize gelecek olan yatırımcıya her türlü kolaylığın sağlanması için daha fazla mesai harcayacağız” diye konuştu.

  “Benim yanlışlarımı düzeltecek, “dur” diyecek encümenler olmalı”

  “Encümen listesini ben oluşturmayacağım” diyerek sözlerine devam eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Encümen listesini parti teşkilatım oluşturacak. Benim düşüncemdeki encümenler ben yanlış yaptığımda “hayır” diyebilecek bir encümendir. Yani bu encümenlere “dirençli bir encümen” diyebiliriz. Benim yanlışlarımı düzeltecek, “dur” diyecek encümenler olmalı. Belediye meclisi aynı zamanda Adıyaman şehir meclisi olarakta kabul görebilmeli. Bu mecliste herkesimden insanlar olmalı. Daha doğrusu bu insanlar faydalı olabilecek olan insanlardan oluşmalı. Oğlunu işe alınca belediye başkanın her dediğine “evet” diyen bir kimse encümen olmamalı. “Bir arabamı kiralık olarak belediyeye verirsem, başkanın her dediğine evet derim” diyen insanlar asla olmamalı. Yamuk yapmayacak, yanlış yaptığımda bana “dur” diyebilecek bir encümen listesini hayal ediyorum” şeklinde konuştu.

  “Bir yere vidanjör veya mucur gidecekse belediye başkanı buna karar verirse, burada sağlıklı sonuçlar alınmaz”

  Yerel seçimlerde AK Parti’nin kazanmasına bir oy varmış gibi insanları ikna etmeye çalışacaklarına dikkat çeken Fehmi Hüsrev Kutlu, şunları kaydetti; “Bizim Adıyaman’da alacağımız her oy Türkiye’nin istikrarına katkı sağlayacaktır. Dünya istikrarı içinde vatandaşlarımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a katkı sağlayacaktır. Varsa bir eksikliğim arkadaşlarım bunu açıkça ifade etmeli. Belediyede olması gereken en önemli unsur dürüstlüktür. Halkımız kazandığımız taktirde çalışmalarımızla bu unsuru görecektir. Hem Allah rızası hemde halkın mutluluğu için bütün yükü omzumuzda tutmayı düşünmüyoruz. Bundan ötürü arkadaşlarımıza görev ve sorumluluk vereceğiz. Bir yere vidanjör veya mucur gidecekse belediye başkanı buna karar verirse, burada sağlıklı sonuçlar alınmaz. Ekip çalışması yapmak gerekir. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kadir Topbaş, bütün işler için birebir karar vermiyor. Ama güzel bir ekiple çalışarak, başarılı oluyor. Bizde Adıyaman Belediyesi olarak görev ve sorumlulukları taksim edip, daha çok sosyal alanlarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

  “Her türlü sosyal alanda faaliyet gösteren gruplara yardım etmemiz lazım”

  Bütün cemaatlerle diyalogu olduğunu belirten Fehmi Hüsrev Kutlu, şöyle dedi;“Cemaatlerin toplumun huzuru için çalıştıklarını biliyorum. Ülke menfaati için çalıştıklarına inanıyorum. Bütün cemaatlere de saygı duyuyorum. Cemaatlere, sivil toplum örgütlerine, derneklere her türlü desteği vermeye hazırım. Bu gibi yerler kendi menfaatlerini bir yere bırakıp, Adıyaman’ın menfaati için çalışan yerlerdir. Her türlü sosyal alanda faaliyet gösteren gruplara yardım etmemiz lazım. Bir İnsan Hakları Derneği, bir cemaat veya bir vakıf Adıyaman için çalışıyor. Adıyaman için yapacakları her şey içinde onların yanında olmamız lazım.”

  “İnsanlarımızı bu sıkıntıdan kurtarmamız gerekiyor”

  Öte yandan Adıyaman’ın otopark ve trafik sorununa değinen Fehmi Hüsrev Kutlu, “Aracımı evimin önüne park ettikten sonra şehir merkezine gelebiliyorum. Bu sorunun çözümü şehir merkezimin dışında bir aracı park etmek değil. Şehir merkezinin muhtelif yerlerine yapılması geren otoparklar bugüne kadar yapılmadığı için haliyle şehir merkezinin bulunduğu alanda vatandaşlarımızın araçlarını park etmesi mümkün olmuyor. Bundan dolayı biran önce insanlarımızı bu sıkıntıdan kurtarmamız gerekiyor. Bu konuda da çok önemli projelere imza atacağız. Belki de Adıyaman Belediyesi’nin en önemli sorunları arasında yer alan bu sorunun bugüne kadar çözülmemiş olmaması da doğru değil. Göreve geldiğimiz zaman bu sorunu çözmek bizim için o kadar da zor olmayacak. Önemli olan bir hedef doğrultusunda çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz