Başkan Büyükaslan: “Son dakikasına kadar işimizin başındayız”

  0
  457

  Adıyaman Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Eğriçayı Parkı’nın yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

  Eğriçayı mevkiinde Adıyaman’a yakışır çok amaçlı bir parkın yapılıyor olması, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yürütülen faaliyetleri yerinde görmek amacıyla çalışma alanına giden Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan şu açıklamalarda bulundu:

  “Kentimizin vizyon projelerinden olan Eğriçayı Parkı’nın yapımı tüm hızıyla devam etmektedir. Bilindiği üzere 2004 yılından 2013 yılı sonuna kadar istimlâk sorunu vardı. Projede ise bazı değişikliklere gidildi: Altgeçitler yapıldı. Spor alanları var. Değişikliklerden sonra 1. etabın ihalesi gerçekleşti. İhaleyi alan yüklenici firma gerekli çalışmaları ivedilikle başlattı ve şu sıralar çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Pergolaların, kamelyaların ve yürüyüş alanların yapımı devam ediyor. Altyapı tamamen yapıldı. Elektrik tesisatları dizildi. Kanalizasyon ve su boruları çekildi. Yeşil alanlar için gerekli fidanlar temin edildi. İnşallah birkaç gün sonra fidanların dikimine başlanacak.

  Ayrıca Sayın Valimizin desteğiyle bu alanların içerisinde yer alacak olan başta atletizm olmak üzere spor kompleksinin ihalesi yapıldı. Şu anda onun da yapımı devam ediyor. Aynı firma onun da yanında yapılacak olan futbol sahasının ihalesini almıştı. Atletizm kompleksi bittikten hemen sonra futbol sahasının yapımına başlanacak.

  Bu önemli eserin yapımı gecikti ama koca bir alan. Aşağı-yukarı 700 dönüm civarında. Eğriçayı köprüsünün güney kısmında olan arazilerin gerek istimlâkini, gerek hazine malların Belediyeye devrini tamamladık. Keza köprünün kuzey tarafında olan birkaç arsanın da istimlâkini yaptık. Şu anda köprünün güney kısmındaki Eğriçayı Parkı’nın 1. etabının yapımı tüm hızıyla devam etmektedir. Bizim görevimiz 30 Mart’a kadar devam edecektir. Görevimizin son dakikasına kadar işimizin başındayız. Parkımız Adıyaman’ımıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.”

  VKZ_0614

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz