Başhekim Öner Evde Sağlık Hizmetlerini Bizzat Yürütüyor

  0
  93

   Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. R. İlyas Öner, Evde Sağlık Hizmetleri birimi ile birlikte haftanın bir günü yatağa bağımlı hastaların muayene ve tedavi hizmetlerini bizzat yürütüyor. 
  Başhekim İlyas Öner, bundan sonra her hafta farklı bir mahalle ziyaret ederek, kayıtlı hastaların evlerinde muayene, bakım ve tedavi düzenlemeleri yapılacak. Yaklaşık 100 hastanın Kahta Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri birimi tarafından evlerinde takip, tedavi ve bakımı yapılıyor.
  Evde Sağlık Hizmetleri bu güne kadar 2 sağlık görevlisi, 1 ambulans ve 1 şoför tarafından hizmet veriyor. Evde Sağlık Hizmetleri’ne haftada bir gün olmak üzere Hastane Başhekimi ve Dahiliye Uzmanı Dr. R.İlyas Öner öncülüğünde hizmet vermeye devam edecek.
  Başhekim İlyas Öner konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere ülkemizde Kahta Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetini ilk başlatan hastaneler arasında olmakla beraber birkaç yıldır bu hizmeti vermeye devam etmektedir. Şu an yüzlerce hastaya özveri ile bu hizmet verilmeye devam ediliyor. Yeterli sayıda pratisyen doktorumuz olmadığından bir doktor öncülüğünde verilen Evde Sağlık Hizmetleri yardımcı sağlık görevlileri ile yürütülmekteydi. Hasta sayısının artması ve tedavilerinin bir doktor tarafından yapılması önem arz ettiğinden dolayı Dahiliye Uzmanı ve Başhekim olarak hastalarımızı bizzat ziyaret edip takip ve tedavilerini yapmayı uygun gördük. Bu amaçla her hafta farklı bir mahalleye ev ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Böylece hastaların sorunlarını yerinde inceleyip tedavilerini yapmaya çalışacağız. Öncülüğünü ettiğim Evde Sağlık Hizmetleri ekibimize bir de Sosyal Hizmet Uzmanı dahil ederek kapsamlı bir çalışma yürütmeyi hedefliyoruz. Amacımız hizmet kalitesini artırarak sosyal hizmet destek programlarını daha aktif hale getirmektir” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz