Bakır: “Şehrin Güneyine Çevre Yolu Açacağız”

  0
  141

  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, Halkın teveccüh göstermesi ve seçilmesi halinde şehrin güney kısmına birinci 5 yıllık planda bir çevre yolu açacakları söyledi.

  Radyo Kral’da  Gazeteci Yazar Burak Cansel’in hazırlayıp sunduğu “Burak Cansel’le seçime Doğru programına katılan CHP Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, Adıyaman halkının hakkettiği yerde olmadığını belirterek “Partim bana 30 Martta belediye başkanı olur musunuz? diye teklif getirdiğinde duygulanmadım dersem yalan olur teklifi seve seve kabul ettikten sonra Bismillah diyerek yola çıktık. Seçilirmiyiz seçilmezmiyiz bunu henüz bilmiyoruz bu milletin iradesine bağlı ama önüme koyduğum bir hedef vardı gittiğim her yerde elini sıktığım her insana nasıl bir şehirde yaşaması gerektiğini neyi hak ettiğini nelerle yanıltıldığını nelerle avutulduğunu bilmesi gerektiğini bu kötü yaşantısına sebep olan insanları sorgulaması gerektiğini anlatıyoruz en azından bizi seçecek insanların bu bilgiye ulaştırmak gerekiyor. Halkı bilinçlendirmek kente talip olan biri olarak benim birinci görevim. Ancak halka gittiğimizde görüyoruz ki halk bilinçli, sorgulamasını iyi biliyor. Halk bizden daha önde.”dedi.

  HALK BELEDİYEDE YENİ BİR ANLAYIŞ İSTİYOR

  Vatandaşın kendilerine olan ilgi ve alakasının çok yoğun olduğunu söyleyen Zeynal Bakır, “Kapısını çaldığımız yâda yolda karşılaştığımız halkımızın bize karşı ilgi ve alakası çok iyi bizlerle sorunlarını dertlerini paylaşıyorlar. Sorunlarını dertlerini çözeceğimize dair güvenleri tam. Halkın kişiye güvenmesi çok önemli hele bu yerel seçimlerde daha da ayrı önem kazanıyor. Bu geldiğimiz süreçtede halkımızdan gördüğümüz artık ‘siyasi görüşleri bir yana bırakarak kişiye göre oy kullanacağız’ diyorlar. Adıyaman halkının umudu olma yönünde çok ciddi bir eğilim görüyorum iyi işler yaparsanız  doğru durursanız halkta size destek veriyor. İnsanların kendi partilerinden kendi ideolojilerinde sıyrılmaları zor olabilir. Ancak vatandaş yerel yönetimlerden şunu istiyor biz ilimizde son sözü söyleyecek bir belediye başkanı istiyoruz bu son sözü söyleyen belediye başkanının ilini seven işini yapabilen güven duyabileceğimiz yeni bir anlayış geleneksel belediyecilik anlayışından çıkabilecek yeni bir anlayışa sahip bir belediye başkanı istiyor.

                           BEN PROJECİ BİR İNSANIM

  Projeci bir insan olduğunu belirten Zeynal Bakır; Adıyaman hak ettiği bir durumda değil Adıyamanlının daha iyi şartlarda yaşaması gerekiyor. Adıyaman insanı daha iyi yaşamayı hak ediyor. Ben inşaat mühendisiyim projeci bir insanım vatandaşımızda artık projeci bir başkan istiyor. Bugüne kadar bu ilin otopark sorunu ulaşım sorunu çözülmüş olmalıydı Ancak çözülmediğini görüyoruz. İyi bir imar planı yapmazsanız şehrin hiçbir sorununu çözemezsiniz işte her kış ayında yaşadığımız şehirdeki su baskınları en basit örneği. Geçen gün bir vatandaşımız çok şiddetli yağmamış olsa da evini su basınca cinnet getirdi ve traktörüyle belediye binasına girdi. İşte bu da kötü yönetildiğimizin bir göstergesiydi.5 yıl 10 yıl 50 yıl sonrasını düşünmüş olabilseydik bugün bunlar yaşanmazdı. Artık bırakın araçla şehre inmeyi yaya bile gezemez hale geldik.40 yıldır Adıyaman’ın çarşısı heykelin olduğu yer

       ADIYAMANLIYA FAYDASI OLMAYAN HİÇBİR ŞEYE EVET DEMEYECEĞİZ

  Her köşe başında mantar gibi türeyen ulusal düzeydeki marketlerle ilgilide düşüncesini açıklayan  Zeynal Bakır “Kamuoyu bir alışveriş merkezi eksikliğinden bahsediyor doğru diyor ancak, Adıyaman esnafını düşünen bir yönetim her köşe başına zerre kadar Adıyaman’a faydası olmayan  marketler oluşturmaz aslında bunlar markette değil. Adıyaman’a hiçbir katkısı olmayan bir deste maydonuzu bile Adıyaman’dan almayan marketlerin burada bu kadar çok olması doğru değil gezdiğimiz toplantılarda esnaflarımız bizlere soruyor siz gelince ne yapacaksınız? bu marketlerle ilgili  ben buradan açıklıyorum biz göreve  gelince kesinlikle ama kesinlikle böyle bir AVM de Adıyaman esnafının Adıyamanlı işadamının sahibi olacağı Adıyaman insanının çalışacağı yerler oluşması için kesinlikle kararlıyız. Adıyaman’ın kendisinden başka dostu yok biz artık çevre illerin yedek parçası olmayacağız. Birilerinin buna dur demesi lazım Adıyamanlı işadamlarımızın da AVM açma girişimleri olduğunu biliyoruz buna destek olacağız.Adıyamana yeni bir mantalite getirmemiz gerekiyor.60 yıl önce il olmuş Adıyaman’da bugün  kanalizasyonu yolları kaldırımları  konuşacağımıza neden mermerimiz neden işletilmiyor.kendi ilimizde barajlar kurdurup çevre illere su veriyoruz.Adıyaman insanımız işsiz Adıyaman insanımız aç ben mara mahallesinin çocuğuyum varlık mahallesinde bahçecik mahallesinde ne kadar fakir insan var ben biliyorum bunlara çare bulmamız gerekirken 60 yıldır kaldırım yol ve parkları konuşuyoruz bunları belediyelerin asli görevi bunu yapmak zorundayız.”dedi.

         BİRÇOK KONUDA MEGA PROJEMİZ VAR

  Mega Projeleriniz nedir sorusu üzerine Zeynal Bakır, birçok konuda mega projelerimiz var. Çok ciddi bir proje ekibimiz var.Ulaşımdan, tarımdan sanayiden turizmden tutunda şehir merkezinde ki otopark soruna kadar. Bir örnek vermek gerekirse çevre yollarından bahsettik bu çevre yolları hep şehrin kuzeyine açılmış o nedenledir ki şehrin kuzeyinde açılan çevre yollarının etrafındaki konut ve arsa fiyatları almış başını gidiyor ancak şehre 2 dakika 3 dakika mesafedeki güney tarafında insanlar evlerini arsalarını satamıyor. Bu şehrin kahrını bu insanlar çekti halen doğru düzgün caddeleri yok İşte eğer halkımız bize teveccüh gösterirse şehrin güneyinde bir çevre yolu açacağız. Birde Allah bizlere her taraftan imkan vermiş bir barajımız var insanlarımızın baraj kenarında çay içebileceği oturabileceği bir mekan yok Sahil projemiz var yakında görselleriyle Adıyaman halkına sunacağız bu projemizde herkes kendini bulacak.Adıyamanda ki Sivil Toplum Örgütleriyle sık sık biraya geleceğiz  20 yıl inşaat mühendisleri odası başkanlığı yaptım o nedenle onların fikirlerine çok büyük önem vereceğiz.yıllara göre planlama yapacağımızı söyledim yapacağımız bir projede STK ların fikirlerine danışacağız.daha öteye giderek projenin yer alacağı mahallelilerin fikirlerini soracağız sormakla da kalmayıp o fikirleri önemseyeceğiz.”dedi

  ÇALIŞANIN GÜVENCESİ BEN OLACAĞIM

  Adıyaman belediyesinde çalışan personelle ilgili gelen bir soruya da cevap veren Zeynal Bakır “buradan bütün belediye çalışanı arkadaşlara sesleniyorum ahlakıyla çalışan işini gereği gibi yapan kim olursa olsun güvencesi ben olacağım.”dedi zeynal bak¦-r a+ğ¦-klama (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz