Alternatif Ürünlerde Başarı

  0
  85

  Adıyaman’da modern tarıma geçişi yaygınlaştırmak, alternatif ürünleri geliştirmek amacıyla yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
  Modern tarıma geçiş ve alternatif ürün yetiştiriciliğiyle ilgili Adıyaman’da örnek uygulama bahçeleri oluşturuldu. Oluşturulan bu bahçelerde başarılı sonuçlar alındı. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcıları Murat Süzen, Yunus Emre Altıner ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ile birlikte merkeze bağlı Bozhöyük köyüne giderek, meyve fidanı yetiştiren çiftçi Abdurrahman Bilgiç’in oluşturduğu örnek meyve bahçesini gezerek yetiştirilen meyve fidanları ile ilgili bilgi alıp, incelemelerde bulundu.
  Bozhöyük köyünde her çeşit meyve fidanının yetiştirilerek yurt dışına ihraç edildiği örnek bahçeyi gezerek çalışmaları yerinde gören Vali Mahmut Demirtaş, “Devamlı tarımsal bir gelişim içerisinde olan Adıyaman’da alternatif ürünlerde büyük gelişmeler kaydedilmektedir. Adıyaman tarımda ürün deseni çeşitliliği anlamında her geçen gün büyük gelişmeler göstermektedir” dedi.
  Adıyaman’ın bir tarım kenti olduğunu ve Valilik olarak kırsal kalkınmaya çok büyük önem verdiklerini belirten Vali Demirtaş, “Bölgemizde çiftçinin ve köylünün yaşam standardını yükseltecek, gelir ve refah düzeyini artıracak ve istihdam sağlayacak projelere her zaman destek veriyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz bu manada çiftçilerimize her konuda yardımcı olmaktadır. Bahçe sahibi Abdurrahman Bilgiç’i tebrik ediyorum. Çiftçimiz tarafından Bozhöyük köyünde oluşturulan bu bahçe, örnek uygulama açısından da güzel olmuş. Burası bütün çiftçilerimizin örnek uygulama anlamında gelip görmeleri gereken bir alandır” diye konuştu.
  Abdurrahman Bilgiç ise, yetiştirdikleri her türden meyve fidanlarını yurt dışına ihraç ettiklerini belirtti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz