Alperen Ocakları’ndan ‘Takipsizlik’ Kararına Tepki

  0
  55

  Adıyaman Alperen Ocakları Başkanı Sinan Önder, Muhsin Yazıcıoğlu davasıyla ilgili ‘takipsizlik’ kararı verilmesine tepki gösterdi.
  Adıyaman Alperen Ocakları Başkanı Sinan Önder, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009 tarihinde hain bir suikast ile şehit edildiğini belirterek, dosyada mevcut olan bir kısım delillerin yeterli görülmediğini söyledi.
  Konuyla ilgili tepkisini dile getiren Sinan Önder şu açıklamada bulundu:
  “Savcı Bey ana soruşturma dosyasına kasten adam öldürme veya taksirli adam öldürme suçları üzerinden devam ettiğini beyan ederek suç örgütü yönünden takipsizlik kararı vermiştir. Sözünü ettiği ana soruşturma neticelenmeden son olarak hüküm verilmesi gerek suç örgütünün yokluğu konusunda baştan karar verilmesi bir hukuk garametidir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘keçiler sökmedi ya’ şeklinde ifade ettiği helikoptere ait GPS cihazını söken TSK mensupları hakkında nitelikli hırsızlıktan dolayı dava açılmasına karar verilmiştir. Mevcut olan kamera görüntülerinde GPS cihazını alenen söktüğü belli olan bu şahısların, helikoptere ait uçuş bilgilerini içeren kara kutusunu da sökmüş olmaları, söküp değiştirmiş olmaları muhtemeldir. Delilleri karartmak ve yok etmek maksatlı işlenen bu suçu nitelikli hırsızlık suçu kapsamında değerlendirmek hukuk bilgisinin yetersizliği ile izahlandırılabilecek bir durum değildir. Tarafımızca Savcılık tarafından bazı suçlar bakımından verilen takipsizlik kararı, soruşturması devam eden suçlar bakımından da verilecek takipsizlik kararlarının habercisi olarak algılanmaktadır. GPS cihazını söken şahıslar hakkında hırsızlık suçundan dava açanların belki de uluslararası çapta olduğunu düşündüğümüz adi bir suikastin aydınlatılması ve bütün faillerinin ortaya çıkarılması ve cezalandırılması konusunda güdük kalacakları aşikardır.
  Soruşturma sürecine zarar verileceği gerekçesiyle kısılan sesimizin, bu saatten itibaren bir çığlığa dönüşeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.”
  Önder, ilk olarak 30 Mayıs 2014 tarihinde Kahramanmaraş adliyesinin önünde takipsizlik kararına itirazlarını sunacaklarını kaydedederk, “Arkasından kararı alınan tepkiler ortaya konacaktır. Ayrıca Alperen Ocakları adına davaya müdahale dilekçesi verilecektir. Her bir Alperen’nin kendi öz babasının davasını takip edercesine Şehit Liderimizin davasının takipçisi olacağından kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz