Alkayış, Uluslararası Topluma Tepki Gösterdi

  0
  56

  AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Yedek Üyesi Av. Mustafa Alkayış, Gazze’de yaşanan insanlık dramını görmezden gelen uluslar arası toplumun inandırıcılığı kaybettiğini vurguladı. 
  AK Parti MKYK Y. Üyesi Mustafa Alkayış, Filistin sorunun İsrail’in zalim yaklaşımı nedeniyle oluştuğunu belirterek, İsrail’in katliamlarının zaten çok büyük sıkıntılar içerisinde olan bölgeyi daha sıkıntılı hale koyduğunu söyledi.
  Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Alkayış, “Filistin’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Gazze’ye yapılan saldırılarda resmi rakamlara göre 200’e yakın Filistinli kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bunların büyük bir kısmı çocuklar başta olmak üzere sivil insanlar. Gazze açık hava hapishanesine dönmüştür. Yıllardır havadan, karadan ve denizden kuşatma altında tutulmaktadır. Filistinli kardeşlerimiz artık hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği bir yaşama sürüklenmişlerdir. İsrail Devleti, uluslara arası camianın sessizliğini fırsat bilerek canlı yayınlarla kardeşlerimiz şehit etmektedir. En son savaş teknolojisi kullanılarak insan hayatına kastedilmektedir. Başta, Birleşmiş Milletler olmak üzere Avrupa Birliği ve diğer kuruluşların sessizliği bu teşkilatların itibarını zedelemiştir. Bu katliamlar karşısında sessiz durun kuruluşlar ne zaman bir şey yapacaklardır? Bu teşkilatların görevi nedir?
  Türkiye, Osmanlı bakiyesi olan bir devlettir. Filistin meselesi doğrudan doğruya bizleri de ilgilendirmektedir. Zalimin karşısında mazlumu tutmak, destek olmak medeniyetimizin gereğidir. Bu nedenle Filistin’i, Gazze’yi, Mescidi Aksa’yı yakından takip etmeliyiz. Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve basın organları Gazze’de yaşanan insanlık dramını gündemde tutmaya devam etmelidirler. İsrail’in saldırganlığı karşısında tavır geliştiremeyen uluslar arası kuruluşların da artık işlevlerini kaybettikleri ortadadır. Yeni ve adil bir dünyanın kurulması, çatışmaların son bulması için artık bir zarurettir” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz