Alacağına Sahip Çıktığın Kadar Borcuna da Sahip Çık Sayın Başkan

  0
  77

  Geldiği günden beri Besni’ye hizmet etmek yerine esnafa borçları dolayısıyla uyarı gönderen ve su kesintileri ile uğraşan Besni Belediyesi kendi borcuna sahip çıkmıyor.

  Belediye ait dükkânlarda yaklaşık 20 yıldan bu yana kiracı olarak ikamet eden Gazetemiz imtiyaz sahibi E. Soydan Doğru’nun matbaasına 381,27 TL’lik borç için ihtar çeken ve borcunu ödemediği taktirde dükkandan tahliyesini isteyen Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, belediyenin esnafa olan borcuna neden sahip çıkmıyor.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gazetemiz imtiyaz sahibi E. Soydan Doğru, “Besni Belediyesinin şahsıma ve ortağı bulunduğum şirketlere uzun zamandan beri yaklaşık 14 BİN TL borcu olmasına rağmen 381,27 TL’LİK borç için gönderdiği bu ihtarı anlamış değilim. İyi niyetli bir davranış içerisinde olsalar bizle görüşerek alacağımızdan mahsup edebilirlerdi. Zaten bizde Belediyeye borçlu kalmamak için yaklaşık 2 aylık süre diliminde 3-4 kez şifai olarak borcumuz mahsup edilsin talebinde bulunmuştuk. Ancak gerçekleşmeyen bu talebimizin ardından Besni Belediyesi uyarı ve tahliye kararı içeren ihtarı gönderiyor. Bunun üzerine bizde borcumuzu nakit olarak ödedik. Ancak belediyeden tarafımıza tek kuruş dahi ödenmedi. Besni belediye’sinin ne yapmak istediğini anlamış değilim. Yapılan bu işlemler tamamen siyasi bir karar olup, zaten kamuoyu da bu yaşananların niçin yapıldığının farkındadır. Art niyetli olduğunu düşündüğümüz bu ve benzeri davranışları kınıyor, BESNİ BELEDİYESİ’Nİ VATANDAŞ VE ESNAFLA UĞRAŞMAK YERİNE BESNİ’YE HİZMET ETMEYE DAVET EDİYORUZ.

  Kaynak Besni Güncel Gazetesi

  maşettt (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz