AK Parti MKYK Yedek Üyesi Alkayış: “10 Ağustos Seçimleri ile AK Parti Camiası Birbirine İyice Kenetlendi”

  0
  105

  AK Parti MKYK Yedek Üyesi Av. Mustafa Alkayış, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını Adıyaman’da yerel yayın yapan Güney FM’ye değerlendirdi.

  AK Parti MKYK Yedek Üyesi Av. Mustafa Alkayış, Celil Kocataş’ın canlı yayında sorularını cevapladı. Alkayış, 10 Ağustos seçimleri ile elde edilen siyasi başarının camia olarak mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

  Devlet–Millet ayrımının 10 Ağustos’ta fiilen kalktığını ifade eden Alkayış, “Doğrudan yapılan seçimler ile Cumhurbaşkanlığı makamı halka açıldı” dedi.

  Yeni bir sürecin başladığını söyleyen Alkayış; “Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ile yeni bir siyasi süreç başlamıştır. Halkın doğrudan oyları ile yapılan seçimler halka kapalı olan Cumhurbaşkanlığı makamı bizatihi halkın olmuştur. Milletimiz ilk sefer Cumhurbaşkanını aracısız seçmenin imkanını elde etmiştir. Artık sistem değişmiştir. Yapılan değişiklik şekli bir değişiklik değil sistem değişikliğidir. 10 Ağustos seçimleri ile artık ülkemiz kabuğunu kırmıştır. Yeni Türkiye’nin inşası başlamıştır” diye konuştu.

  Celil Kocataş’ın, AK Parti’nin kongresine yönelik sorularına da cevap veren Alkayış;  “AK Parti, sadece bir siyasi parti değil davası olan bir siyasi harekettir. Bu davanın mensupları yani AK Parti camiası özellikle 10 Ağustos’tan sonra kenetlenmiştir. Ülkemizin sorunlarının çözüm merkezi AK Parti’dir. Bu nedenle partimizin yoluna kararlılıkla devam etmesi gerekir. Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan, kongreye kadar gerekli değerlendirmelerini yapacaktır. Hareketimizin doğal lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla kendilerinin rehberliğinde tüm camia birbirine sarılarak, birbirinden destek alarak yürüyüşüne devam edecektir. İlkelerimiz var. Medeniyetimizin yeniden inşası iddiamız var. Bu büyük ilkelerin hayata geçirilmesi için hep birlikte yol alıyoruz. 27 Ağustos’ta yapılacak olan kongreden partimiz güçlenerek çıkacaktır” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

  20140815_100449

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz