Ak Parti İl Başkanı Fırat’dan 24 Kasım Mesajı

  0
  691

  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat mesaj yayımladı.

  AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat yayımladığı mesajında, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve ileriye giden bir Türkiye yaratmak için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerin gösterdiğini vurguladı.

  Halil İbrahim Fırat, öğretmenliğin bedelinin hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın olduğunu belirttiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

  “Mesleğinizin gereklerini ödünsüz ve fedakarca yerine getiren, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan siz değerli eğitimcilerimizi bu anlamlı günde bir kez daha yürekten kutluyor ve milletimiz adına şükran duygularımı iletiyorum. 21. yüzyılın dünyasında; Ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesi, her şeyden önce eğitimli gençler sayesinde mümkün olduğunu biliyoruz. Bu nedenle; çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlere sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol değerli öğretmenlerimizindir. Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev yürütmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakârlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.”AW000818

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz