Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Bir İlki Başardı

  0
  71

  Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) tarafından Adıyaman’da ilk defa çene tümörü operasyonu yapıldı. 
  Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yaklaşık 2 ay önce ameliyathane hizmete girmişti. Ameliyathanenin hizmete girmesiyle cerrahi operasyonların yapılacağı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen tarafından açıklanmasının ardından, Adıyaman’da ilk kez çene tümörü ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.
  Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Cahit Gökalp, 2 ay önce hizmete giren ameliyathanede Perşembe ve Cuma günlerinde genel anestezi altında başarılı operasyonlar yapıldığını, Çarşamba günleri ise lokal anestezi altında cerrahi müdahale yapıldığını aktardı.
  Gökalp, “Yaklaşık 2 aydır hizmet veren Çene Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Koparal tarafından ilimizde ilk defa çene tümörü operasyonu başarı ile yapılmıştır. 2 yıldır alt çenesinde şişlik ve ağrı öyküsü olan hasta ilimizde çene cerrahi uzmanı olmaması nedeni ile dış merkezlere sevk edilmiş, ancak hasta sosyo ekonomik nedenlerden dolayı tedavisini takip edememiştir. Dr. Mahmut Koparal tarafından hastanın alt çenesindeki tümoral kitle exsize edilmiş ve parsiyel çene rezeksiyonunu takiben rekonstrüksüyon plağı uygulanarak hastanın tedavisi başarı ile sonuçlandırılmıştır. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ameliyathanesinde lokal anestezi altında minör oral cerrahi operasyonları ve Tıp Fakültesi Ameliyathanesinde genel anestezi altına majör oral cerrahi operasyonları yapılmaktadır” dedi.
  Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen ise, Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’de ameliyathanenin hizmete girmesiyle il dışı sevklerin minimum seviyeye indirildiğine dikkat çekti.
  Hüseyin Şen, sağlık alanında her zaman en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, hasta ve hasta yakının yanında sağlık çalışanında memnuniyetini ön planda tuttuklarını dile getirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz