AFAD’ın Lojistik Depo Kurulumu Hızla Tamamlanıyor

  0
  443

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Adıyaman’da yapılan lojistik deponun yapımı hızla devam ediyor.
  Adıyaman merkeze bağlı Hasancık beldesinde 12 dönümlük arazi üzerinde lojistik depo kuruyor. Topraklarının yüzde 95’i deprem kuşağında yer alan Türkiye’de, yaşanılan her felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için 27 lojistik deponun birisi Adıyaman’a kuruluyor. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş beraberinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte Hasancık Beldesine kurulan lojistik depo inşaatında incelemelerde bulundu.
  Vali Mahmut Demirtaş, “2014 yılı sonuna kadar 15 bölgede 27 lojistik depo kurulacak. Adıyaman’da Hasancık beldesinde 12 dönümlük bir arazi tahsisi yapılarak lojistik depo kuruluyor. Çalışmalar çok seri bir şekilde devam etmektedir. Yapım işi devam eden deponun temel kazısı yapılmış, temel beton ve kalıp işleri bitmiş ve çelik kolonların montajı yapılmaktadır. İlimizde kurulacak lojistik depo bölgeye hitap edecektir. Bu çerçevede, depoda hem afetzedeler hem de afet bölgesine gelen arama kurtarma ekiplerinin, sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçların karşılanması için acil müdahale malzemelerinin depolanması amacıyla konteynerler konuşlandırılacaktır. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden lojistik depo Mart ayında bitirilerek teslim alınacaktır” dedi.AW000536

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz