Adıyamanspor Taraftarından Vefa Örneği

  0
  184

  1995-2000 sezonlarında Adıyamanspor kalesini koruyan Abdullah Aslan’ın genç yaşta vefatı, Adıyamanspor taraftarını yasa boğdu. Adıyamanspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Vural, Adıyamanspor adına kaleci Abdullah’ın ailesine başsağlığı diledi.

  Adıyamanspor’un efsaneleşen kadrosunda yer alan Kaleci Abdullah (Abdullah Aslan) 45 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Aslan’ın vefatı tüm spor camiasını olduğu gibi Adıyamanspor taraftarını da yasa boğdu.

  1995-2000 sezonlarında Adıyamanspor’un kalesini koruyan Abdullah Aslan, son olarak 68 Yeni Aksarayspor’da kaleci antrenörü olarak görev yapıyordu. Vefatıyla tüm spor camiasını yasa boğan genç spor adamı büyük bir törenle memleketi Samsun’un Terme ilçesinde ebediyete uğurlandı. Aslan, Samsunspor, Sivasspor, Adıyamanspor ve Aksarayspor’da uzun yıllar kaleci olarak görev yaptıktan sonra futbol yaşantısını çeşitli kulüplerde antrenör olarak sürdürdü.

  Konu ile ilgili üzüntüsünü dile getiren Adıyamanspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Vural, çok üzgün olduklarını belirterek, “Abdullah Aslan Türk futbolunda ve Adıyamanspor’da efendiliği, mesleğe gösterdiği saygı ve taraftarın sevgilisi olması hasebiyle çok farlı bir yerdeydi. Kalecimiz Abdullah’a olan vefamızı, hafta sonu takımımızın kendi evinde oynayacağı Tekirova Belediyespor maçında göstereceğiz. Taraftarımız yapacağı hazırlıkla Abdullah’ı unutmadığını gösterecek” diye konuştu.Ad¦-yamanspor (4) Ad¦-yamanspor (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz