Adıyamanlıların Meclis Toplantısına İlgi Büyüktü

  0
  437

  Adıyamanlılar Vakfı tarafından üç ayda bir geleneksel olarak düzenlenen yeni yılın ilk genişletilmiş meclis toplantısına ilgi büyük oldu.

   

  İstanbul’da yaşayan Adıyamanlıları bir araya getirmek, birlik ve beraberlikten doğacak gücümüze güç katmak ve vakıf çatısı altında yapılan bütün faaliyetlere hemşehrilerimizin de aktif olarak söz sahibi olması amacıyla üç ayda bir düzenlenen Adıyamanlılar Vakfı Genişletilmiş Meclis toplantısı vakfın çok amaçlı salonunda düzenlendi.

   

  Adıyamanlıların büyük ilgi gösterdiği toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Esenler Belediye Koordinatörü Mehmet Çelik, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, İGTOD başkanı Mustafa Karlı, Vakfın Kurucu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda işadamı, sanatçılar, STK Başkanları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

   

  Adıyamanlılar Vakfı Genel Müdürü Erdal Ayna’nın sunuculuğunu yaptığı programın açılış konuşmasında Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal; bütün davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Özkartal, “Vakıfların ve derneklerin en önemli görevlerinden biri toplumun ve bireylerin bütünleşmesi ve kaynaşmasını misyon edinmesidir. Bu önemli meclis toplantısında katılımlarıyla ve katkılarıyla bizleri şereflendiren herkese şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

   

  Toplantıya konuşmacı olarak katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise geleceğin gençlerine sahip çıkarak özellikle eğitim alanında sağladığı katkıdan dolayı vakıf yöneticilerine teşekkür etti.  Çağırıcı, “Bağcılar ilçemizde bu kadar farklılığımıza rağmen ve değişik kültürlere rağmen hepsi kardeşçe bir arada yaşıyorsa bunda Adıyamanlılar Vakfının payı büyüktür. Bu mekan sadece Adıyamanlıların mekanı değil, hepimizin mekanıdır” şeklinde konuştu.

   

  AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu birer selamlama konuşması yaparak 30 Mart yerel seçimi ülkenin geleceğini yeniden teşkil edebilecek bir tarih olduğunu ve bu önemli tarihte hep birlikte tek yumruk olup, Türkiye’nin istikrarını bozmaya çalışan her türlü şer odaklarına karşı dik durma zamanının geldiğini belirttiler.

   

  Merhum Kahtalı İbrahim’e destek kampanyası…

  Adıyamanlıların meclis toplantısında yaklaşık 40 yılını Türk halk Müziğine adayan ve 5 Ağustos 2013 akşamında Gerger Öğretmenevi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Kâhtalı İbrahim’in ailesine destek amacıyla bir kampanya başlatıldı. Adıyamanlılar Vakfı Sanatçılar Komisyonu Başkanı Haydar Ulaş, Merhum Kahtalı İbrahim ile ilgili anısından bahsederek, kampanya çerçevesinde emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür etti.genisletilmismeclistoplantisi2

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz