Adıyamanlı Sporcular Yaz Spor Oyunlarına Hazırlanıyorlar

  0
  63

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hentbol Sporcuları Malatya’da yapılacak olan ‘9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları’ için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. 
  Spor Genel Müdürlüğü’nün 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve Malatya’da yapılacak olan ‘9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunlarına’ Adıyamanlı Sporcularda katılacak. 26 Ağustos 1 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan ‘9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunlarına’ Ardahan, Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van’da, Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Güreş, Hentbol, İşitme Engelliler Futbol, Judo, Masa Tenisi, Teakwondo, Voleybol ve Yüzme olmak üzere toplam 12 branşta yaklaşık 100 kişilik İdareci, Antrenör ve Sporcu kafilesi ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunlarına hazırlanıyoruz. Adıyaman Üniversitesi Spor Salonunda antrenman ve çalışmaları yerinde takip eden Adıyaman Gençlik ve Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya 26 Ağustos 1 Eylül 2014 tarihleri arsında Malatya ilinde yapılacak olan 9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor oyunlarına katılacak olan Adıyamanlı sporcuların çalışmalarını izledi.
  Çalışmalar Hakkında bilgiler veren İl Müdür Yardımcısı Fevzi Bener, ”Bizde Adıyaman kafilesi olarak yarışmalara hazırlanıyoruz. İl Müdürlüğümüz Hentbol Erkek takımı ’da müsabakalara yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor. Geleneksel hale gelen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Oyunlarının özellikle bölge illerindeki sporcular için önemli bir organizasyon olduğunu biliyoruz. İlimizde bu organizasyona çok sayıda sporcu ile katılacak. Sporcularımızın Malatya’da madalya ile döneceklerine inanıyorum. Ben şimdiden tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz