Adıyamanlı Sporcular 2020 Olimpiyatlarına Hazırlanıyor

  0
  441

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Eskrim branşında oluşturulan “Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi” sporcuları 2020 yılında Mersin ilinde yapılacak olan Olimpiyatlara hazırlanıyor. 26 Ocak’ta Mersin iline giderek olimpiyatlara hazırlanacak olan sporcular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

  Eskrim Sporcularını makamında kabul eden Vali Mahmut Demirtaş, “Sporcularımız Türkiye Şampiyonalarında derece yaparak, uluslar arası müsabakalarda da Al Yıldızlı Bayrağımızı Avrupa semalarında dalgalandırarak ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil etmişlerdir. Kendilerini ve Antrenörlerini tebrik ediyorum. Türkiye Olimpiyat hazırlık merkezine Adıyaman’dan 9 sporcu girmeye hak kazanmış, 2 erkek sporcumuz Macaristan’da oluşturulan Olimpiyat hazırlık merkezinde çalışmalarına devam etmekte olup, kalan 7 sporcumuz da 2016 ve 2020 yılına kadar eğitimlerine Mersin ilinde devam edeceklerdir. Sporcularımız Mersin ilinde kendi branşlarında yapacakları hazırlık neticesinde 2020 Olimpiyatlarına yetiştirileceklerdir”dedi.

  Adıyaman’da Spor alanında başarının sağlanması noktasında emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine ve sporcuları yetiştiren Antrenörlerine ve ailelerine teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, “Mersin 2020 Olimpiyatlarına hazırlanacak sporcularımızın ilimizi çok iyi bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum”dedi.

   

  eskrim_sporculari_2

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz