Adıyamanlı Bayan Muay Thai Sporcular Avrupa Üçüncüsü

  0
  121

  Polonya’nın Karkov kentinde düzenlenen Avrupa Muay Thai Şampiyonasında Adıyamanlı Bayan sporculardan Fatma Özbaytemur Büyükler A Division kategorisinde Avrupa 3’ncüsü oldu. 
  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Polonya’nın Krakow kentinde yapılan şampiyonaya Adıyaman’dan 1 sporcu ile katılım sağlandığını ve yapılan müsabakalarda bayan sporcunun 3.lük elde ederek bronz madalya kazandığını söyledi.
  Adıyaman’da artık Muay Thai sporunda Dünya çapında şampiyonların yetiştiğini belirten Bağcı, “Polonya’nın Karkov kentinde 21-29 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen “Gençler -Büyükler ( Bay – Bayan) Avrupa Şampiyonasında ilimizden katılan sporcumuz Fatma Özbaytemur Büyükler A Division’da 45 kilo da Avrupa 3’ncüsü olmuştur. Polonya’nın Karkov kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında ilimizi en iyi şekilde temsil eden Adıyamanlı Bayan Muay Thai Sporcumuz Fatma Özbaytemur aynı zamanda ilimizin de tüm dünyada tanınmasını sağlamıştır. Bizlere elde ettiği Avrupa üçüncülüğü ile büyük bir mutluluk yaşatan sporcumuzu başarılarından dolayı tebrik ediyor, Antrenörü Haluk Erdoğan ve sporcumuzun ailesini kutluyorum. İlimiz birçok branşta olduğu gibi Muay Thai sporunda sevgili sporcu kardeşimiz Fatma Özbaytemur’un başarısı ile spora verilen emeğin nasıl başarıya dönüştüğünün somut bir örneği olmuştur. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz