Adıyaman’ın İlk Sorunu Logo Mu?

  0
  88

  Adıyaman Belediyesi Başkanı Hüsrev Kutlu’nun Belediyenin logo değiştirme girişimi olması tepkilere neden oldu.

  30 Mart yerel seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkanlığına AK Parti’nin adayı olarak giren ve 65 bin 721 seçmenin oyunu alarak toplam seçmenin yüzde 56,5’inin desteği ile başkanlık koltuğuna oturan Hüsrev Kutlu’nun geride bıraktığı 6 ayda gözle görülür bir hizmet yapmamasına rağmen ilk ciddi iş olarak Adıyaman Belediyesinin mecut logosunu değiştirme girişimi olması halkın tepkisine neden oldu.

  Mevcut logonun neden değiştirilmek istendiğini merak ettiklerini dile getiren Adıyamanlılar, bu karar sonucunda kime kazanç sağlanmak istendiğini ve belediyenin kaybının ne kadar olacağını sordular. Başkan Kutlu’nun konu ile ilgili halkı bilgilendirmesini de isteyen Adıyamanlılar şunları dile getirdiler: “Adıyaman Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıl önce değiştirilen logonun yeniden neden değiştirilmek istendiğini anlamıyoruz. Her bir logonun değiştirilmesinin belediyelere maliyeti milyonlarca TL’yi buluyor. Bunun nedeni de belediyeye bağlı bütün kurumlardaki belgeler matbu evraklar, birimlerdeki tabelalar, araçlardaki giydirmeler bayraklar, flamalar hep değiştirilecek. Bunların maliyeti de çok can acıtacak bir orandır. Biz artık her 4 yılda bir bu kadar büyük paralarımızın boşuna heba edilmesini istemiyoruz” dediler.

  Olayın öncesini değerlendiren bazı duyarlı vatandaşlar ise Belediyenin logo değiştirme kararının yanlış olduğunu, birileri tarafından birkaç logonun halka sunulmasının ise hiç demokratik olmadığını belirterek, “Birileri tarafından belirlenen birkaç logoyu halka sunmak, o logonun halka sunularak seçtiriliyor olduğu anlamına gelmez” diye konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz