Adıyaman’ın En Büyük Caminin Bitirilmesi İçin Yardım Bekleniyor

  0
  62

  Adıyaman merkezde yapımı devam eden ve Adıyaman’ın en büyük camisi olacak olan Emir Sultan Camii’nin tamamlanması için hayırsever vatandaşlardan yardım bekleniyor.
  Emir Sultan Cami 900 metrekare oturumlu, çift minareli olacak olan caminin yapımı 2010 yılından beri devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi Müftülük yanında inşaatı devam eden caminin bitirilmesi için hayırsever vatandaşlardan yardım bekleniyor.
  Emir Sultan Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Çalış, 2010 yılında başlanılan caminin zemin katını faaliyete geçirdiklerini ancak parasızlıktan dolayı camiyi tamamlayamadıklarını ifade etti. Zemin katın ardından teras bölümünün betonunun döküldüğünü, daha sonra kubbenin yapılacağını aktaran Başkanı Mustafa Çalış, “Camimiz şuanda yarı yarıya yapılmış vaziyettedir. Bizim şuan beton ihtiyacımız, demir ihtiyacımızda hemen hemen yok. İşçi parasına ihtiyacımız var. İşçi parasını da hayırsever kardeşlerimiz üstlenmiş olsa biz bunu 3-4 ay içerisinde üstünün kaba betonunu kaba inşaatını bitirmiş olacağız.
  Şuana kadar biz 800 bin TL civarında giderimiz oldu. Bunun 200 bin TL’si Diyanet vakfı tarafından karşılandı. Şuanda 1 milyon TL civarında paraya ihtiyacımız var.
  Camimiz 900 metrekare oturumuyla Adıyaman’ın en büyük camisidir. Çift minareli olup, minarelerde yarım kalmıştır. Eğer minareyi yaptıran olursa minarelere adını vereceğiz. Camimizin yanında bodrum kat dediğimiz yerde Kur’an Kursu olarak faaliyeti devam ediyor. Lavabolarımız ve WC’lerimizi yaptık. Camimizin Müftülüğün yanında olmasından dolayı millet tarafından Müftülük tarafından yapıldığı zannediliyor. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız hayırseverlerimiz olursa Türkiye finans bankası 684494 nolu hesaba parayı yatırabilirler” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz