Adıyaman’dan Suriye’ye 2 Tır Yardım

  0
  400

  İHH ve Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) tarafından düzenlenen kampanya kapsamında toplanan 2 TIR yardım Suriye’ye gönderildi.
  Adıyaman’da yaklaşık 1 ay önce başlatılan ‘Komşuluk Hakkı İçin Yardım TIR’ları Suriye Yollarında’ adlı kampanya kapsamında 2 TIR dolusu battaniye, giyim, kuru gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri Suriye’ye gönderildi. Daha önceden düzenlenen kampanyalarda 10 TIR yardım gönderen İHH ve YADER’in 11 ve 12. TIR’ları da yola çıktı. Valilik önünde düzenlenen törenle gönderilen TIR’lar dualar eşliğinde uğurlandı.
  Basın açıklaması yapan YADER Basın Sözcüsü Yunus Karakuş, “Soğuk kış şartlarında savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyeliler zor koşullarda yaşıyor. Bir taraftan açlık, bir taraftan soğuk Suriye halkını çaresiz bırakmıştır. Kedi köpek etlerinin yenmesinin fetvalarını duyar hale geldik. Bu acı tablo karşısında sessiz kalamazdık. Adıyaman İHH-YADER olarak bugün 2 TIR’ımızı Suriye’ye gönderiyoruz. Komşuluk hakkı için başlattığımız kampanyamız iki TIR’la kalmayıp bütün kış boyunca devam edecektir” dedi.
  Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise Suriye’de her geçen gün ateşin daha da büyüdüğünü belirterek, “Yanı başımızda dost ve kardeş ülkemiz olan Suriye’de üç yıldır her gün gittikçe alevlenen, ateşlenen bir yangın var. Oradaki kardeşlerimiz katledilmekte, zulmedilmekte ve her gün daha kötü katliam haberleri almaktayız. İHH ve YADER işbirliğinde düzenlenen kampanya kapsamında toplanan yardımları bugün kardeşlerimize gönderiyoruz” dedi.
  YADER Başkanı Fadıl Akkuş ise konuşmasında, Suriye’de yaşanan olayların başlangıcından itibaren bugüne kadar 10 TIR yardım gönderildiğini, bugün ise 11 ve 12. TIR’ların yola çıktığını aktardı.
  Akkuş, “Oradaki acıyı bir nebze indirmek adına böyle bir çalışma yaptık inşallah bunun devamı gelecektir” dedi.AW000340

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz