Adıyaman’dan, 90 Öğrenci Çanakkale Yolcusu

  0
  72

  Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sodes kapsamında yürütülen “Yeşeren Umutlar 2” projesi kapsamında 90 öğrenci tarihi değerleri yerinde görmek için Bursa, Çanakkale ve Konya’ya doğru yola çıktı.
  Yola çıkmadan önce öğrenciler, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile hatıra fotoğrafları çekip, Salmaner’e, resminin basılı olduğu el işleme tepsi hediye ettiler. Ortaokul öğrencileri ve lise öğrencilerinin bulunduğu gezi turunda öğrenciler 4 gün boyunca Bursa, Çanakkale ve Konya’yı gezerek bu illerin tarihi yerlerini gezecekler.
  Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, “Sodes kapsamında 90 tane gencimizi Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Bu daha önceden de Emniyet Müdürlüğümüz iki senedir bunu zaten uyguluyor. Gençlere söylediğim gibi aslında Çanakkale bizim bir ruhumuz. Yani memleketimizin ruhu ve Adıyaman’dan da her yerden bir parça Çanakkale’de var. Ben o yüzden gençlerimizin oraya gitmelerini çok önemsiyorum. Orda kendi tarihlerini, bu daha önceki birlik beraberliği yaşattığımız tarihi yerinde görmeleri çok önemlidir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz