Adıyaman’da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  0
  82

  2014 yılı üçüncü dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında Valilik Seminer Salonunda gerçekleştirildi. 
  Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen koordinasyon kurulu toplantısına yatırımcı bölge müdürleri ile il müdürleri yapılan yatırım ve faaliyetleri slayt eşliğinde sunum yaptı.
  2014 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Belediye Başkan Vekili Seyfettin Bilen, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı bölge müdürleri ile ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri katıldı.
  Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Mahmut Demirtaş, “2014 yılı yatırım programlarında merkezi idare ve yerel yönetim kuruluşlarına ait irili ufaklı 611 işin yer alıyor. Bu işlerin toplam proje bedelinin 2 milyar 358 milyon 901 bin 895 TL’dir. Bu işler için geçmiş yıllarda 621 milyon 634 bin 676 TL harcama yapılmış olup, 2014 yılında 469 milyon 44 bin 796 TL ödenek ayrılmış ve dönem sonu itibariyle 95 milyon 97 bin TL harcanarak, yüzde 40’lık nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Bu işlerden 100 tanesi bitirilmiş, 438 tanesinde çalışmalar devam etmekte olup, 73 adet iş proje, ihale ve sözleşme aşamasındadır” dedi.
  Vali Mahmut Demirtaş başkanlığındaki İl Koordinasyon Toplantısı, soru cevap şeklinde sona erdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz