Adıyaman’da, Gençler Kültür Kaynaşması Yaşıyor

  0
  68

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında Adıyaman’a gelen gençler, Nemrut Dağı başta olmak üzere kentin tarihi yerlerini gezdi. 
  ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Adıyaman’ı ziyaret edecek olan bin 200 genç, gruplar halinde gelmeye devam ediyor.
  Daha önceden gelen 4 kafilenin ardından 5. kafilede Adıyaman’a geldi. Gelen son kafile Adıyaman gezilerine müze ziyaretiyle başladı. Adıyaman Müzesini gezen gençler daha sonra, Sahabe Safvan Bin Muattal kabrini ziyaret ederek burada dualar etti. Dua eden gençler daha sonra Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ile Nemrut Dağını gezerek Adıyaman’ın tarihini yakından inceleyip bilgi sahibi oldu. Nemrut Dağında, Güneşin batışını seyreden gençler, gün batımında ortaya çıkan manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Gün batımı sonrası, Nemrut Dağının zirvesinde gençler, gitar eşliğinde Adıyaman yöresine ait şarkılar seslendirerek eğlenirken, gençler selfie ile hatıra fotoğrafları çekmeyi ise unutmadı.
  Adıyaman’ı oldukça beğendiklerini ve memleketlerine gittikleri zaman Adıyaman’ın ne kadar güzel bir il olduğunu yakınlarına anlatacaklarını söyleyen ve Nevşehir’den Adıyaman’a gelen Irmak Bali, “3 gündür Adıyaman’dayız. Ve ne kadar güzel bir il olduğunu gezerek anladık. Burası buram buram tarih kokuyor. Herkesi Adıyaman’a bekleriz, ve gelip Adıyaman’ı görsünler inanın Nemrut’un zirvesinde gün batımı kadar muhteşem bir şey olamaz. Ben buradan bu gezide emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
  Konuyla alakalı olarak konuşan Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş ise, “Gençlerimiz ile beraber Adıyaman’ın tarihi yerlerini geziyoruz. Bu proje kapsamında gençlerimiz hem doyasıya eğleniyor hem de Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini geziyorlar. Bizler bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler de gençlerimizin Adıyaman’dan aldığı tarihi bilgilerle, Adıyaman’dan mutlu ve güler yüzle ayrılmaları için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Gezilerimiz son sürat devam ediyor” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz