Adıyaman’da, Bin 40 Fakir Aileye Yardım Kumanyası Dağıtıldı

  0
  77

  Diyanet işleri Başkanlığı’nca Ramazan-ı Şerif dolayısıyla başlatılan ‘Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman’ temalı proje kapsamında, Adıyaman İl Müftülüğü ile İHH Adıyaman Şubesi tarafından yardıma muhtaç bin 40 aileye yardım kumanyası dağıtıldı. 
  İl Müftülüğü ile İHH Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen yardım kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
  Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, “Adıyaman’da yaşayan fakirlere ulaşabilmek, onların ihtiyacını gidermek, hem de Suriye’den memleketimize hicret eden göç etme zorunluluğunda kalan Suriyeli Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmak adına beraber bir kampanya başlattık. Bu kampanya bugüne kadar büyük bir başarıyla devam etti. Vatandaşlarımız marketlere giderek kampanya çerçevesinde kumanya satın aldılar parasını ödediler, İHH elemanları da marketlerden topladıkları yiyecekleri bir araya getirdiler. Onlarla birlikte, kendileriyle birlikte fakirleri tespit ederek fakirlere dağıtımlar başladı” dedi.
  Daha sonra konuşan İHH Adıyaman Gönüllüsü ve YADER Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş ise, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlatmış olduğu ‘hiç kimse kimsesiz kalmasın bu Ramazan ve her zaman’ kampanyalarıyla ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi aileler ve yine savaş nedeniyle ülkemizde mülteci durumunda olan Suriyeli kardeşlerimize yardımcı olmak bir nebze onlara yardım ede bilmek onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bu Ramazan ayında Ramazan Kumanyası kampanyası başlattık. Tabi Adıyaman İl Müftülüğü ile ortak yapmış olduğumuz bir çalışma. Bu Ramazan ayı içerisinde halkımızın çok güzel teveccühünü gördük. Ve toplamda bin 40 kumanya Adıyaman’da dağıtıldı” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz