Adıyaman Üniversitesi Temel Atma Törenine Hazırlanıyor

  0
  116

  Adıyaman Üniversitesi iki yeni eğitim binasına daha kavuşuyor. 
  Mühendislik Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu temel atma töreni 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Toplam 38 bin m2 kapalı alana sahip olacak olan Mühendislik Fakültesi binası iki etap halinde tamamlanacak. Gıda, Çevre, Makine, Malzeme, İnşaat ve Elektrik Elektronik Mühendisliği gibi programlara hizmet verecek olan ilk etabın kapalı alanı 19 bin m2 olacak. Diğer etapta ise açılması planlanan mühendislik programları yer alacak. Toplamda 18 derslik, 1 dekan, 6 bölüm başkanı ve 30 adet öğretim üyesi odası yer alacak.
  Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu ise 22 bin m2 kapalı alanı ile yine iki etap halinde bitirilecek. Yüksekokulda 72 derslik ve 29 adet de atölye de yer alacak.
  Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü yeni yapılacak Mühendislik Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binaları ile üniversitenin gücüne güç katacağını ifade etti.
  Rektör Gönüllü, “Üniversitemiz her geçen yıl daha da büyüyor. Bu büyüme karşısında ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermemiz gerekiyor. Her yıl gittikçe artan öğrenci sayısı ile tercih ve ilgi odağı olmaya devam eden üniversitemiz yapacağımız yeni eğitim binaları ile fiziksel olarak da büyümeye devam edecek. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda öğrenim görmeleri ve hocalarımızın daha rahat ortamlarda çalışabilmeleri için yeni binalar yapıyoruz. Bunlardan ikisinin temel atma törenini Pazar günü gerçekleştireceğiz. Amacımız eğitimiyle, kampüsü ile her şeyi ile mükemmel bir üniversite olabilmektir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve tüm halkımızı temel atma törenine davet ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz