Adıyaman Tabip Odası’ndan Kınama

  0
  79

  Adıyaman Tabip Odası Başkanı Opr. Dr. Süleyman Kılınç, Kahta ilçesinde bir doktorun darp edilmesini kınadı.
  Adıyaman Tabip Odası başkanı Opr. Dr. Süleyman Kılınç, Kahta Devlet Hastanesinde görevli bir doktorun aracı ile seyir halinde iken, bir eczanede çalışanlar tarafından önü kesilerek darp edildiğini iddia etti.
  Süleyman Kılınç yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “Darp gerekçesi olarak hekim arkadaşımızdan aldığımız bilgiye göre, reçeteye yazılan bir mama türünün istedikleri şekilde yazdıramamak. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu tür menfur ilkellikleri kamuoyu ile tekrar tekrar paylaşmaktan bıktık, sıkıldık artık. Sürekli şiddet haberleri olmasına rağmen neden önlem alınamaz, caydırıcı yasalar devreye konulamaz bir anlam veremiyoruz. Hekimler ve diğer sağlık çalışanlarımız devletin memuru, devlet adına çalışıyor önleyici tedbirler almak dolayısıyla kendi görevleridir.
  Ülkemizde hekimler ve sağlık çalışanları kadar sözlü ve fiziki şiddete maruz kalan başka bir meslek grubu yoktur. Bilindiği gibi ağır yaralanmalar ve ölümler olmuştur. Buna rağmen meslek örgütü ve çalışanları olarak taleplerimize, beklentilerimize duyarsız kalınmakta, umursamaz bir tavır takınılmaktadır.
  Hekimlerimizin başına bir şey gelirse bunda sorumlu yasa koyuculardır. Dolayısı ile iktidar birinci dereceden sorumludur.
  Günde 100 den fazla hasta bakacaksınız, ameliyathaneye, acile, servise koşturacaksınız, 24 saat bilfiil faal olacaksınız, yetmiyormuş gibi birde darp edileceksiniz, hiç bir vicdanın kabul edeceği bir olay değildir.
  Adıyaman Tabip Odası olarak şiddete uğrayan hekimlerle beraber tüm sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu, her türlü hukuki desteği vereceğimizi, olayın takipçisi olacağımızı ifade etmek isteriz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz