Adıyaman İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı

  0
  58

  Adıyaman İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi binasında düzenlenen merkez, ilçe ve köy yatırımlarının ele alındığı İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantısı, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Şahan Başkanlığında gerçekleştirildi.
  Program birleşime ait görüşme tutanağının özeti okunarak tasvibe sunuldu. Daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonu’nca hazırlanan raporlar görüşüldü.
  2014 yılı il özel idaresi yatırım programı dahilinde yapılması öngörülen Adıyaman’ın Gerger İlçesi Oymaklı-Köklüce arası Demirkapı yeni yol yapımı için tahsis edilen 100 bin TL.lik ödeneğin aynı ilçenin Kesertaş, Oymaklı, Yağmurlu, Beybostan-Köklüce, Pamuklu arası grup köy yolu yapım işine aktarılması ile ilgili rapor görüşmeleri gerçekleştirildi.
  Ayrıca toplantıda ek bütçe raporu da görüşüldü.
  İl Genel Meclisi’nin 2013/251 nolu kararı ile 2014 yılı yatırım programına alınan, ancak uygulama imkanı olmayan yollar ile ilgili raporların yeniden değerlendirmesi ile ilgili rapor da görüşmeye alındı. Merkez ilçe İndere Köyü 1710 nolu parselde hazırlatılmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğine dair, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün 30 Mayıs 2014 tarih ve 5118 sayılı yazısı görüşüldü.
  Adıyaman’ın Besni ilçesi Sugözü Belediyesi tarafından İl Özel İdaresine devredilen Sugözü mesire alanını, halkın hizmetine sunmak ve işletilmesi için Besni Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne tahsis edilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan yazı görüşüldü.
  Kahta ilçesine bağlı Karaman Mezrasının bağımsız köy olma talebi ile ilgili İl İdare Kurulu Müdürlüğü’nün hazırladığı dosya görüşüldü.
  Toplantıda dilek ve temennilerin yanı sıra gelecek toplantının günü ve gündemi de belirlendi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz