Adıyaman EMİTT Fuarında Yerini Alıyor

  0
  411

  Ülkemiz ve ilimiz turizmi için büyük önem taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (Emitt) 30 Ocak-2 Şubat tarihler arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında başlıyor. Adıyaman Valiliği birçok uygarlığın büyüleyici kalıntılarına ev sahipliği yapmış Adıyaman’ı İstanbul Emitt Fuarında tüm Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

  30 Ocak-2 Şubat Tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Emitt Fuarında Adıyaman’ında yerini alacağını ve kapsamlı bir tanıtım yapacaklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Fuar için İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerimizin tanıtım için 270 m2 karelik bir alan kiralanmıştır. Adıyaman için ise 90 m2’lik ayrı bir stand tasarımı yapılmıştır. Fuarda, Adıyaman’ı en güzel şekilde tanıtmak için Valiliğimizce ilimizin tanıtılmasına yönelik 6 dilde hazırlanan tanıtım belgeselleri, turizm rehberleri, turistik çantalar, Nemrut Dağındaki devasa heykelleri sembolize eden maketler, turizm afişleri ve fotoğraflar ile Adıyaman’da yetiştirilen tarımsal ürünlere tanıtım standında yer verileceğini ifade etti.

  Emitt Fuarı ve benzeri etkinlikler ilimizde başta Nemrut Dağı ve 200 dolayında tarihi ve kültürel miras ile doğal güzelliklere sahip bir il olan Adıyaman’ın, Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtılması için büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Bu fuarda çeşitliliği çok olan tanıtım materyalleriyle turizm potansiyeli yüksek olan ilimizin sahip olduğu değerleri en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz”dedi.

  İstanbul Beylikdüzünde gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (Emitt) fuarına, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcı Murat Süzen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Adıyaman merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren Turizm ve Seyahat Acenteleri sahipleri ve yöneticilerinin katılacağı belirtildi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz