Adıyaman Belediyesi’nden Eğitime Destek

  0
  174

   

  Adıyaman Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğünün organizesinde okullara kırtasiye yardımı yapılırken Belediye Başkanı Necip Büyükaslan öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

  Gittiği her okulda öğrenciler tarafından ‘En Büyük Başkan Bizim Başkan’ sloganıyla karşılanan başkan Büyükaslan, okul müdürleri tarafından hazırlanan malzemeleri öğrencilere takdim edip, derslerinde başarılar diledi.

  Gördüğü yoğun ilginin kendisini çok mutlu ettiğini ifade edene Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan; “Belediyemiz Kültür Müdürlüğü tarafından daha önceden tertip edilmiş olan programımız kapsamında merkezde bulunan 15 okulumuzdaki 25 fakir öğrencimize kırtasiye yardımında bulunduk. Gittiğimiz okullarda okul bahçesine girer girmez geleceğimizin temanı olan o minik yavrularımızın etrafımda bir sevgi çemberi oluşturması, bana sarılmaları ve attıkları sloganlarla sevgi gösterileri beni çok mutlu etmekte, onurlandırmakta. Biz bu minik kalplere girmeyi başarmışsak ne mutlu bize. Ben o minik yavrularımızın gözlerinden öpüyorum” dedi.

  Göreve geldiği ilk günden bu güne 10 yıllık görev süresi boyunca eğitim kurumlarına her zaman imkânlar ölçüsünde yardım ettiklerini ve destek olduklarını ifade eden Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Okullara yaptığımız yardımların yanı sıra belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz bilgi evlerimizde, spor tesislerimizde, konservatuarımızda öğrenci kardeşlerimize farklı branşlarda eğitimler verdik. Belediye başkanı olarak görev süremiz boyunca çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Bu vesileyle öğrencilerimize derslerinde başarılar dilerken, kendilerini büyüten, bugünlere getiren ailelerine ve onları geleceğe hazırlayan fedakar öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

  Adıyaman Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğünün organize etmiş oldukları programı sevinçle karşıladıklarını ifade eden okul müdürleri Adıyaman belediyesinin imkanları ölçüsünde sürekli desteklerini gördüklerini belirterek, fakir öğrencilere yapılan kırtasiye yardımından dolayı teşekkür ettiklerini belirttiler.

  Eğitim ve Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında Namık Kemal, Atatürk, Miman Sinan, Orhan Gazi, Zeynep Turgut, Karacaoğlan, Yunus Emre, İnönü, 23 Nisan, Özel İdare, Malazgirt, Birsen Esensoy, Fevzi Çakmak, Osman Gazi ve 100. Yıl İlköğretim Okullarına kırtasiye paketleri teslim edilirken, aldıkları hediyeler karşısında çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, belediye başkanını çok sevdiklerini ve yapılan kırtasiye yardımından dolayı teşekkür ettiklerini söylediler.

   

   

   

   

   

   

  BA+ŞKAN OKULLAR (4)BA+ŞKAN OKULLAR (3)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz