Adıyaman Barosu, MHP Seçim Bürosuna Yapılan Saldırıyı Kınadı

  0
  393

  Adıyaman Baro Başkanı Av. Abdullah Tel, Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul-Esenyurt seçim bürosuna silah, taş ve sopalarla yapılan saldırıyı kınadı.
  MHP İstanbul-Esenyurt seçim bürosuna yapılan saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’a Cenab-ı Allah’tan rahmet dileyen Baro Başkanı Abdullah Tel, bu elim hadisenin, her hassas vatan evladı gibi kendilerinin de yüreğini yaktığını vurguladı.
  Saldırının tesadüfen gerçekleşmiş bir hadise olmadığına inandıklarını vurgulayan Abdullah Tel, “Her ne kadar ilk etapta, hükümet yetkililerince hadise minimize edilerek, provokasyon olmadığı şeklinde değerlendirilmiş ise de; bu alçakça saldırının tesadüfen gelişmiş bir hadise olmadığına inanıyoruz. Bu sebeple ilgili emniyet birimlerinin büyük bir dikkat ve hassasiyetle, hadisenin faillerinin ve bu kanlı ellerin arkasındaki azmettirenlerin kısa zamanda tespitiyle adalete teslimini yürekten diliyoruz.
  Biz, son günlerde oluşturulmak istenen kaos ortamı teşebbüsünün son halkası kabul ettiğimiz bu hadisede; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye şimdiki ve şimdiye kadar bu tür hadiseler karşısında göstermiş olduğu yapıcı tavrından ve ülkücüleri tahrik ederek bir ateş ortamına sürüklemek isteyenlere karşı sorumlu bir devlet adamına yakışır bir tavır göstererek temkinli yaklaşımından dolayı bir kere daha teşekkür ediyor, hadisenin son olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz