400 Yataklı Hastanenin Bakanlığa Devri Gerçekleşti

  0
  50

   Adıyaman’da yapımı tamamlanan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devir işlemi gerçekleştirildi. 
  2009 yılında ihaleye çıkan ve 2014 yılı Nisan ayında yüklenici firmadan geçici kabulünü yapan TOKİ yetkilileri, binayı Sağlık Bakanlığı’na devretti. Devir işlemleri kapsamında yüklenici ve müşavir firmanın teknik elemanları ile Kamu Hastaneler Birliği yetkilileri arasında imza töreni gerçekleştirildi.
  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, Kamu Hastaneler Birliği Mali İşler Daire Başkanı Nadir Bilgin Akgül ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Talat Küçük tarafından devire ilişkin evraklar imzalandı.
  Genel Sekreter Hüseyin Şen, binanın devir işlemlerinin hemen ardından tıbbi cihazların ve müştemilatların yerleştirilmesine başlanılacağını belirterek, Ağustos ayı içerisinde 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni faaliyete geçireceklerini ifade etti.
  Hüseyin Şen, “2009 yılında inşaatı başlayan hastanemizin bitmesiyle birlikte devir işlemlerini yapmış bulunuyoruz. İnşallah bugün itibariyle iç dizaynı başlatarak hizmete açacağız. Tıbbı malzemeler ve büro malzemelerimizi koyduğumuz anda hizmet vereceğiz. Ağustos sonuna doğru hasta almaya başlayacağız. Bazı birimler Temmuz ayı sonu itibariyle burada hizmet verecek. 400 Yataklı binamızın yanına 200 yataklı hastanenin projesi bitmek üzere. Özel Hareket Şubesinin bulunduğu binayı boşaltmasından sonra ihaleye çıkılacak” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz