Milletvekili Yetiş, gençlik temsilcileri ile biraraya geldi

  0
  953

  AK Parti Adıyaman milletvekili M.Murtaza Yetiş Adıyaman STK’ları gençlik temsilcileri ile bir araya geldiği çalıştayda, kendi tarihini özümsemiş, yakın, uzak tarihini iyi bilen bilinçli bir gençlikle Büyük Türkiye hedefine ulaşacaklarını söyledi.

  Mehmet Akif’in bilincinde, Necip Fazıl’dan esinlenen, Sezai Karakoç bakışıyla dünyaya bakan bir gençliğin varlığı için çaba gösterdiklerini, böyle bir gençliğin içinde yaşadığı coğrafyaya bir pencere açabilecek ferasata sahip olacağına inandığını belirttiği konuşmasında Yetiş şunları söyledi; “Hakikati sahiplenen, coğrafyasında yerli olabilmeyi başarabilmiş Türkiye Gençliği Yeni Türkiye’nin kapılarını açacak. Sadece bir siyasi partinin örneğin AK Parti’nin bu konularda duyarlı olması da yeterli değildir. İktidarı ile muhalefeti ile yerli olma, köklerine bağlı kalma, medeniyetinden beslenme konusunda herkesin duyarlı olması gerekir. Her insanın dilinin, renginin, ırkının farklı olması bir ayrım nedeni olmamalı. Bu medeniyet algısı ile yetişmiş gençler ayrım konusunda hazırlanan tuzaklara düşmeyecektir. Şu anda Türkiye’nin içinden geçtiği süreç, tüm coğrafyamızın içinden geçtiği süreçten bağımsız değil. Bu nedenle bu coğrafyada yaşayan her bireyin bölgede yaşananlardan haberdar olması, müdahale etmesi, görüş ortaya koyması gerekir. Görüyoruz ki, Ortadoğu’nun kaderi dünyanın kaderini belirliyor. Kimsenin başka diyarlardan gelip bu coğrafyada siyaset yapmasına artık izin vermememiz, bu konuda çok daha dirençli olmamız gerekiyor. Bu tür buluşmaları sürdürülebilir hale getirmemiz, daha verimli çalışmaların ortaya çıkmasına vesile olacaktır. İlimizde yaşayan gençlerin sorun ve sıkıntılarını dinlemek amacıyla düzenlenen bu çalıştay inşallah hayırlara vesile olur.”

  Daha sonra STK’ların gençlik temsilcileri söz alarak bu çalıştaya vesile olan Milletvekili Yetiş’e teşekkürlerini ilettiler. Çalıştayda öne çıkan sorun ve önerilerle ilgili bir rapor hazırlanarak ilgili kurumlara ulaştırılacak.

  Gençlik buluşmasına,  AK Parti Adıyaman merkez ilçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ile birçok STK’dan gelen gençlik temsilcileri katıldı.

   

   

  IMG_5993

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz