Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  0
  121

  Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları minik öğrencilerin heyecan ve coşkusuyla birleşince renkli görüntülere sahne oldu.

  Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu’nun düzenlediği 29 Ekim cumhuriyet bayramı kutlaması yoğun katılımla gerçekleşti.

  Öğrenciler, öğretmenler ve velilerin katılımıyla Zübeyde Hanım Anaokulu bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, miniklerin şarkılar, şiirler ve çeşitli gösteriler eşliğinde yaşadığı ’Cumhuriyet Bayramı’ coşkusuna aileleri de alkışlarıyla eşlik etti.

  Törende konuşan Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu Müdüresi Elif Kutlu konuşmasında ülkemizin bir daha 15 Temmuz darbe girişimi gibi durumlarla karşılaşmaması için öğrencilerin bilgilendirilmesinin önemine değinerek, “Bir ülkenin birliği dayanışması iş birliği olmaz ise aslında hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Fikri hür, vicdanı hür bir millet olmanın ancak milletin kendi kendisini yönetmesiyle mümkün olabileceğini söylene Kutlu, Çocukların milli birlik ve beraberlik şuuru ile Vatan, millet ve Cumhuriyet sevgisiyle yetişmesi gerektiğini aktaran Elif Kutlu, Bugün minik öğrencilerimizle birlikte Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’üncü yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık. Öğrencilerimize Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’in kazanımlarını en iyi şekilde öğretmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de çeşitli sosyal sorumluluk projelerimizle gerek okul bünyesindeki öğrencilerimize gerekse il genelinde okul öncesi eğitimle ilgili yeni projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Herkesin bayramını kutlarken, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerin huzurunda saygıyla eğildiğini belirtti.

  Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu Yıldızlar sınıfı öğretmeni Ferit Güler, Cumhuriyet’in bizlere ve çocuklarımıza emanet edildiğini belirtirken, ülkemizde Cumhuriyet ruhu ve felsefesinin oturduğunu ifade etti.  Zübeyde Hanım anaokulu olarak öğrencilerini önce erdemli, ahlaklı ve sorumluluk sahibi birer vatandaş olarak yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Ferit Güler, onları aynı zamanda kendilerinden sonra yönetici olacak şekilde yetiştirdiklerini de sözlerine ekledi.

  Konuşmaların ardından, kutlama programı çeşitli etkinliklerle devam etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz