Zeus Oteli Kapısına Kilit Vurdu

  0
  103

  Kahta ilçesinde 17 yıldan beri turizme hizmet veren Turistik Zeus Oteli Tarihi Nemrut Dağı’na düzenlenen Yerli ve yabancı turların iptal etmesinden etkilenerek bir daha açılmamak üzere kapısına kilit vuruldu.

  Son yıllarda azalan müşteri nedeniyle her gün zarar eden otel sahipleri son 5 yılda sürekli borçlanarak oteli ayakta tutmaya çalıştı. Ancak otelin borçları her gün daha da büyüdü. Beklenen müşteri potansiyelini yakalamayacağını gören otel sahiplerinin direnme güçleri kalmayınca oteli değerinin de altında satarak turizm işletmeciliğine son noktayı koydu.

   

  Otelin Yönetim Kurulu Başkanı M. Baran Özbek, kişisel Facebook hesabında otelin satışı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

   

  “1986 yılında baba mesleği olarak Nemrut Dağı zirvesine yakın Zeus Motel olarak başladığımız otelcilik sektörüne 2001 yılından beri Kahta’da Zeus Hotel olarak devam etmekteydik. Son yıllarda bölgemizde yaşanan ve ülke genelinde yaşanan olaylar nedeni ile düşüşe geçen Turizm sektörü 2015 yılı başında tamamen bitmiştir. Bunca işsizliğe ve bunca sıkıntıya direnerek günümüze kadar işletmemizi ayakta tutmaya çalıştık ancak maalesef önümüzdeki turizm sezonunda da en ufak bir ışık göremediğimiz için otelimizi 15 Kasım 2016 tarihinde geri açılmamak üzere kapatıyoruz. Yıllardır bizi tercih eden misafirlerimize, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza, meslektaşlarımıza tüm kalbimizle teşekkür ederiz.”

   

  Zeus otelini satın alanların ise oteli yıkarak yerine blok binalar yapacakları öğrenildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz