Zabıtadan Esnaf Denetimi

  0
  110
  Zabıtadan Esnaf Denetimi
  Zabıtadan Esnaf Denetimi

  Çelikhan Belediyesi Zabıta Amirliği, ana cadde üzerinde bulunan esnafları bilgilendirerek çeşitli uyarılarda da bulundu.
  Zabıta Amiri Mehmet Sağır, esnafın yoğun olarak bulunduğu ana cedde de yaptığı bilgilendirmesinin ardından bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Çelikhan’ın 2 caddesinden biri olan ve ilçenin yükünü taşıyan cadde üzerinde bulunan esnafların kaldırım kullanımı konusunda zabıtalar tarafından bilgilendirme yapıldığını ifade etti.
  Kaldırım kullanımının Türkiye’nin her yerinde olan bir durum olduğunu aktaran Bulut, şöyle devam etti:

  “Ancak kaldırımı kullanan esnaflarımızın vatandaşlarımıza sıkıntı çıkartmayacak şekilde olmalıdır. Esnaflarımızın kaldırım konusunda daha hassas davranmalarını istiyoruz. Belirli bölgelerde bulunan esnaflarımızın kaldırım kullanımı ile bazı bölgelerde olan esnaflarımız eşit koşullarda değiller. Caddelerimiz geniş olmadığı için bazı esnaflarımızın kaldırım kullanımı fazla bazılarınki az olabiliyor. Bu durum esnaf arasında yaptığımız ayrımdan kaynaklanmadığını halkımızın bilmesini istiyoruz.
  Diyelimki caddenin dar olduğu bölgede esnaf hiç kaldırımı kullanamazken caddenin geniş ve esnek olduğu bölgede esnafımız 1 metre kaldırımı kullanabilmektedir. Trafik akışına ve vatandaşlarımızın yaya geçişine engel teşkil etmesine müsaade etmeyeceğiz. Zabıta ekiplerimiz 2 kez esnafı uyardıktan sonra hala kaldırım işgali devam ediyorsa, o zaman gerekli cezai müeyyideyi uygulayacağız”
  Zabıtanın esnafı uyarması ve bilgilendirmesini olumlu karşılayan Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Koç, halkın sıkıntı çekmemesi gerektiğini belirterek, esnafların daha duyarlı olması gerektiğini kaydetti.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz