Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

  0
  74

  Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentte bulunan okul kantinlerini denetledi.

  Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla il merkezindeki tüm okul kantinlerinde denetime çıktı.

  Kentte bulunan okul kantinlerinde denetim yapan zabıta ekipleri tarafından gıdaların ambalajları, gıdaların hazırlandığı tezgâhların temizliği, ürünlerin son kullanma tarihi, kantinlerde satışı yasak olan ürünlerin satılıp-satılmadığını inceledi.

   

  Kantinlerde öğrenciler için satılan gıdaları titizlikle inceleyen zabıta ekipleri, özellikle hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda hassas davranıyor.

  Ekipler, gıdaların ambalajları, gıdaların hazırlandığı tezgâhların temizliği, ürünlerin son kullanma tarihi, kantinlerde satışı yasak olan ürünlerin satılıp-satılmadığı konularında denetimler yaptı.

   

  Denetlemelerin yanı sıra, kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmeler de yapan ekipler, denetimlerin belli aralıklarla, sürekli olarak devam edeceğini belirttiler.

  Cengiz Topel İlkokul Müdürü Abdullah Bilen, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu kantin denetimleri güzel, bize destek oluyor. Olumsuz bir durum varsa bizimde bilmemiz, mevzuata dikkat ediyoruz. Bizim denetimlerimiz var, aylık denetim. Bizi dışımızda sağlık bakanlığı, tarım bakanlığı denetimleri olumlu. Bize destek oluyor. Bu yönde uyarıları dikkate alıp olumsuzluklar varsa bunları giderme yönünde elimizden geleni yapacağız. Okul kantinleri denetlenmesi güzel bir şey. Ancak okul çevrelerinde gıda ürünü satan iş yerlerinin de denetlenmesi gerekiyor. Bu denetimleri biraz eksik yapıldığını düşünüyoruz. Tek sigara satan işyerlerimiz var. Okul çevresinde iş yerlerinin denetlenmesi güzel olur”dedi.

   

  Adıyaman Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Zengin ise “Bu tür denetimlerin olması gerçekten güzel. Kantinimiz gerçekten hijyenik şartlara uygun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bununla ilgili genelge var. Çocuklarımızın almaması gereken gıda maddeleri, biz onlara dikkat ediyoruz. Güzel bir ortamımız var. Bu anlamda bir sıkıntımız yok” şeklinde konuştu.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz