Zabıta Baskısından Bunalan Esnaf’tan İlginç Tepki

  0
  76

  Kahta’da şarküteri işi yapan esnaf, Kahta Belediyesi Zabıta ekiplerine sinirlenince iş yerinin camında bulunan dijital yazıya “Başımıza Gelen Pişmiş Tavuğun Başına Gelmedi, Zabıtalar Pişmiş Tavuğumuza Engel Oldu” yazdı.

  İddiaya göre, Kahta ilçesinde esnaflık yapan Bahri Bayat’ın tavuk pişirme makinesini Belediyenin Zabıta Ekipleri kaldırmasını istedi.

  Bunun üzerine Bayat, ceza almamak için tavuk pişirme makinesini kaldırdı.

  Zabıta ekiplerine sinirlenen Bayat, iş yerinin camındaki dijital tabelaya “Başımıza Gelen Pişmiş Tavuğun Başına Gelmedi, Zabıtalar Pişmiş Tavuğumuza Engel Oldu” yazdı.

  Yoldan geçen vatandaşlar, esnaf Bayat’a bu tepkisi nedeniyle destek oldular.

  Durum hakkında açıklamada bulunan Bahri Bayat, “Zabıtaların baskısıyla ben kaldırdım makinemi ama kaldırımı tamamen kapatmış esnaflarımız hala kaldırımı işgal ediyor. Benim makinem kaldırımı çok fazla işgal etmiyordu, yinede kaldırmak zorunda kaldım. Zabıta ekipleri bu konuda hassas olsun, madem bana makinemi kaldırttınız, herkesin kaldırımı boşaltması gerektiğini unutmayın, yoksa ayrımcılık yapmış olursunuz”dedi.

  – BANA YAPILAN BASKIYI DİĞER ESNAFLARA DA UYGULASINLAR

  Belediyeye tepkisini sürdüren Bayat, şöyle konuştu:

  “Bana yapılan baskı, tüm kaldırımı işgal eden esnaflara uygulasınlar, ekmek davasıysa, bizimki de ekmek davası. Ben kaldırdıysam, onlarda kaldırmaları gerekli. Kahta’da gıda sektöründe tavukçuluk yapıyorum, ben burada pişirme işinde kullandığım bir makinem vardı, tavuk pişiriyordum. Makinemizi zabıtalar tarafından defalarca baskı yaptılar, kaldırım işgal ediyormuşum diye kaldırın dediler. Ben bu makine ile Kahta halkına hizmet etmeyi düşünüyorum, hiç kimse rahatsız olmayacak şekilde, ben bu hizmet sektöründe zabıtalar tarafından uyarı aldım, makineni kaldır diye, bende kaldırdım ama hiçbir esnaf zabıtanın dediğini yapmıyor. Ben de mağduriyetimi dile getiriyorum, yetkililerden bu mağduriyetimi gidermesi için yardım etmelerini istiyorum”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz