Yol Olmayınca Komşularının Sırtında Hastaneye Gitti

  0
  65

  Sincik İlçesine bağlı Düdan köyünde, akşam saatlerinde aniden fenalaşan kısmi felç olan ve yatağa mahkum 60 yaşındaki Şevket Yaşar’ı, yol olmadığı için komşuları sırtında taşıyarak yola çıkartıp ilçe devlet hastanesine getirdiler.

  Edinilen bilgiye göre, Düdan köyünde, yaklaşık bir seneden beri kanser tanısı konulan, kısmi felç olan ve yatalak olarak yaşamını sürdüren 60 yaşındaki Şevket Yaşar, aniden  rahatsızlandı.

  Bunun üzerine Yaşar, ilçe hastanesine götürülmek için komşuları tarafından yaklaşık olarak 400 metre kadar bir mesafeden sırt ile taşınarak yola çıkartıldı.
  Vatandaşlar, teknoloji çağı diye adlandırılan bu zamanda hastalarını, hastaneye götürmek için halen sırtında taşımalarına isyan ettiler.
  Şevket Yaşar’ın kanser hastası ve yatalak olduğunu belirten komşuları, bir seneden beri Şevket Yaşar’ın yatağa mahkum olduğunu ve tedavisi için haftada 2 sefer Adıyaman  il merkezindeki hastaneye götürüldüğünü, her seferinde yol olmadığı  için hastayı sırtında taşıyıp anayola kadar çıkardıklarını söylediler.

  Havanın yağışlı olduğu zamanlarda ise hastayı yola çıkaramadıklarını ve bu hastanın iğnesini yapmak için köy imamını çağırdıklarını belirten vatandaşlar, yetkililerin  kendilerine yardımcı olmalarını ve yol için bir an önce bir çalışma yapmalarını talep ettiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz