Yiğit, Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Anlatı

  0
  419

  Memur-Sen Sincik İlçe Başkanı Nevzat Yiğit, sağlık çalışanlarının sorun ve sıkıntıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  Sağlık çalışanlarının sorunlarına ilişkin açıklama yapan Yiğit, şunları söyledi:
  “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, mahrumiyet bölgelerindeki sağlık personeli eksikliğini gidermek amacıyla toplamda 5 bin 200 sözleşmeli personel alımına gidiyor. Kurum özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülke genelinde belirlenen 5 ve 6. bölgedeki 26 ilde şehir merkezi ve ilçelerinde sözleşmeli pratisyen ve uzman hekim istihdam edecek. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, yapılacak düzenleme ile 26 ilimizde belirli şehir merkezleri ve ilçelerde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşında en az 2 bin, uzman hekim maaşları ise en az 3 bin TL artış gösterecek. Bu bağlamda burada çalışanlar daha yüksek gelir elde edecek. Orada zaten vazife yapan arkadaşlarımızda bu kadrolara başvurarak sözleşmeli olabilecek. Uygulama başladıktan sonra söz konusu bölgelerde hekim maaşlarında iyileşme kaydedileceğinden doktor açığı da kapatılmış olunacak. Bu da daha kaliteli bir sağlık hizmeti verilmesini sağlayacaktır.
  Aldığımız bilgiler Adıyaman genelinde tüm ilçelere sözleşmeli doktor kadrosu verileceği, ama her daim sağlık personelinin sayısı ve maddi imkanları konusunda sıkıntı çeken, mahrumiyet bölgesi olarak bilinen Sincik ilçemize sözleşmeli doktor kadrosunun verilmeyeceği yönündedir. İlçemizde sosyal aktivitelerin yok denilecek kadar az olduğu ve mecburi hizmetini dolduran devlet memurlarının ilçemizden ayrıldığı düşünüldüğünde sözleşmeli doktor kadrosunun verilmesi gerektiği aşikârdır. Ayrıca Sincik ilçe Hastanesine atanan diş hekimleri maddi olanakların yetersiz olması nedeniyle ayrıldığı için hastanede diş ünitesi hizmet vermemektedir. Laboratuar hizmetleri sürekli aksamaktadır. Hastanemizde yaklaşık 3 aydan beri Başhekimliğin başka hastanenin vesayetinde olması nedeniyle işlerin yürümediği aşikardır. Yetkililerin hastanemize en yakın zamanda başhekim atanması yapılması ve sözleşmeli doktor kadrosunun verilmesi hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz