YGS’de Başarının Adresi Değişmedi.

  0
  30

  Adıyaman’da Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) değerlendirmesinde başarının adresi değişmedi.

  Adıyaman’da 11 şubesi ile eğitimde başarıdan başarıya koşan FEM Dershaneleri, YGS sınavında yine başarısını tescilledi.

   

  Türkiye sıralamasında ilk binde 6 öğrencisi olan FEM Dershanelerinin, Adıyaman il birincisi Besni Anadolu Lisesinde okuyan Ali Demir oldu Demir aldığı bu sonuçla tüm branşlarda il birincisi, Türkiye genelinde ise 211. sıraya yerleşti.

   

  Adıyaman FEM Dershaneleri Genel Müdürü Mehmet Reşat Türkmen, düzenlediği basın toplantısında, elde edilen bu başarının mimarının Adıyamanlı öğrenciler ve eğitimciler olduğunu söyledi.

  Birlik ve beraberlikle eğitimde her yıl çığır açtıklarını vurgulayan Türkmen, yaptıkları eğitimle Adıyaman’ın eğitim çıtasını her geçen gün artırdıklarını iffade etti.

  Bu yıl ki YGS sınavında da başarının adresinin değişmediğinin altını çizen Türkmen, şunları kaydetti:

  “YGS’nin tüm branşlarında öğrencimiz Ali Demir il birincisi oldu.  Türkiye genelinde ilk binde 6 öğrencimiz sıralamaya girdi. Bu büyük bir başarıdır. Bundan öğretmenlerimiz başta olmak üzere dershanelerimizin verdiği materyallerden tutun, veli – öğretmen ilişkilerinin iyi olması ile herkesin emeği vardır. Ben bu başarıda emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

  Türkmen, öğrencilerin ikinci maratonu olan LYS’yede yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatarak, bu öğrencilerin ikinci aşamasında herkesin beklentisini karşılayacağını dile getirdi.

  Türkmen, öğrencilerin bahar rehavetine kapılmamaları için bir takım uyarılarda bulundu.

  YGS’de il birincisi olan Ali Demir ise, hedefinin TIP Fakültesi olduğunu belirterek, bu başarıda en çok emeğin öğretmenleri olduğunu söyledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz