Yetiş, Tarım Projelerinde Adıyaman İstediğini Aldı

  0
  75

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında, Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hibe başvuruları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.
  Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, Adıyaman için ekonomik girdinin önemli olduğunu bu konuda daha fazla çaba göstereceklerini ifade etti.
  Yetiş, Türkiye’de İPARD programının 2007 yılından itibaren uygulanmaya başlandığını ve 1.ve 2. dönem belirlenen iller arasında Adıyaman’ın olmamasını büyük bir eksiklik olarak gördüklerini vurguladı. Yetiş, bu açığın kapanmasının mümkün olmadığını, fakat en azından ilden kırsal kalkınma kapsamında gelen ve uygun olan projelerin bütçe eksiltilmeden desteklenmesinin önemli olduğunu bakanlık yetkililerine ilettiklerini söyledi.
  Hibe projelerinin kabul edilmesi ile ilgili memnuniyetini dile getiren Yetiş, “Adıyaman maalesef İPARD projelerinden halihazırda yararlanamıyor.2011 yılında milletvekili seçildiğimizden bu yana Adıyaman’ın İPARD kapsamına alınması için büyük bir çaba gösterdik. Bu anlamda il olarak hibelerden yeterince yararlanamıyorduk. Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde bu açığın bir şekilde kapatılması gerektiğini defaten ifade ettik. Bir formül olarak ilimizden gelen ve uygun olan tüm projelerin desteklenmesi yönünde bir karar alındı. Bu yıl içinde 31 firmamızın hibe başvurusu oldu. Bakanlık tarafından projelerin desteklenmiş olmasından dolayı bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu destekle firmalarımıza toplamda 13,5 milyon TL kaynak aktarılacak. Ayrıca inşallah önümüzdeki yıldan itibaren Adıyaman’ı İPARD 2 desteklerinden yararlanacak iller arasında göreceğiz“ dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz