Yetiş, “Engellilerimize Pozitif Ayrımcılığı Anayasal Güvence Altına Aldık”

  0
  67

  AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Dr. Murtaza Yetiş, AK Parti hükümeti ile birlikte evde bakım hizmetinden, istihdama, eğitimden, ulaşılabilirliğe birçok konuda engelli haklarının anayasal güvence altına alındığını ifade etti. 
  Yetiş, sadece son 10 ayda evde bakım hizmeti olarak bu yıl 450 bin engelli vatandaşlar için 3.3 katrilyon Türk Lirası ödeme yaptıklarını, bu rakamın bile Hükümet olarak engellilere verilen desteğin ve önemin en güzel ispatı olduğunu, yılların ihmalini engelli vatandaşlara bir borç olarak AK Parti hükümetinin üzerine aldığını söyledi.
  Engellilerin toplumsal yaşama katılımlarına yönelik Adıyaman’da da güzel gelişmelerin olduğunu ifade eden Yetiş, “Adıyaman’da yatırıma alınan ve 1,5 yıldır üzerinde çalıştığımız Aktif Yaşam Merkezi Projesi’nin 2015 yılı içinde temeli atılacak. Böylesine önemli ve model bir projenin ilkinin Adıyaman’da uygulanacak olmasından da bir Adıyamanlı vekil olarak mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Projenin yatırım aşamasına gelmesi için büyük bir çaba gösterdik. Bakanlıktaki ilgili arkadaşlarımızın da yakından alakadar olmaları ile engelli ve yaşlılarımız için oldukça önemli gördüğümüz bu proje hayata geçiyor. Aktif Yaşam Merkezi Adıyaman Vartana bölgesinde 40 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilecek. Adıyaman için çok önemli bu proje aynı zamanda Türkiye için de model olacak.
  Engellilerimiz için uygun fiziki mekanlar ileriki yıllarda çok daha fazla görme şansımız olacak. Çünkü AK Parti olarak özellikle ulaşılabilirlik konusunda oldukça iradeli bir tavır sergiliyoruz. Örneğin yine pilot bölge olarak seçilen ve Adıyaman’da Gören Göz Projesi kapsamında görme engellilerimize dağıtımını yaptığımız navigasyon cihazları yine ulaşılabilirlik kapsamında değerlendirilebilir. Bütün bu projelere bir de merkezi hükümetimizce aktarılan kaynakları eklediğimizde büyük bir çabanın verildiği görülecektir. Engellilerimiz için gösterdiğimiz çabanın daha fazlasını gelecekte de göstereceğiz. Şimdiye kadar gereken yapıldı bundan sonra da yapılmaya devam edecek” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz