Yeşilay Uluslararası Karikatür Yarışması Düzenliyor

  0
  129

  Yeşilay´ın uluslararası karikatür yarışması düzenleyeceğini belirten Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, yarışmaya yaş sınırlamasının olmadığını ifade ederek, herkesin yarışmaya katılabileceğini söyledi.

  Yeşilay, mizah yoluyla kamuoyunun özellikle de gençlerin bağımlılıklardan uzak bir dünya için düşünmelerini ve refleks geliştirmelerini sağlamak amacıyla uluslararası karikatür yarışması düzenliyor. Düzenlenen karikatür yarışması ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, yarışmaya katılacak olan katılımcıların 3 eseriyle birlikte 20 Kasım´a kadar başvuru yapabileceklerini belirtti. Özöncel, düzenlenecek yarışmayla ilgili şunları aktardı: “ Yeşilay Genel Merkezimiz, mizah yoluyla kamuoyunun özellikle de gençlerin bağımlılıklardan uzak bir dünya için düşünmelerini ve refleks geliştirmelerini sağlamak amacıyla uluslararası karikatür yarışması düzenliyoruz. Yaş sınırlaması olmayan ve herkesin katılabileceği yarışmaya “bağımlılıklar (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı) ve insana ve topluma verdiği zararlar” konusundaki eserler ile başvurulabilecek. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışmasıyla; mizahın yani gülen düşüncenin ve onun evrensel dili olan karikatürün, bağımlılıklardan uzak bir dünyanın kurulması yolunda mizahi bir araç olarak kullanılması, kamuoyunun özellikle de gençlerin bağımlılıklara karşı düşünmeleri ve refleks geliştirmelerinin sağlanması amaçlanıyor” ifadesini kullandı.

  “Büyük Ödül 3 Bin Dolar”

  Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, yarışmada büyük ödülün 3 bin dolar olduğunu ifade ederek, katılımcıların başka yerde yayımlanmamış eserleriyle birlikte yarışmaya katılabileceklerini söyledi. Özöncel: “3 bin dolar büyük ödüllü yarışmaya katılımcılar en fazla 3 eseriyle 20 Kasım 2016 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. Ödül almamış olmak şartıyla başka yerde yayınlanmış eserler yarışmaya katılabilecektir” dedi.

  Yeşilay Karikatür Yarışması Düzenliyor 1 Yeşilay Karikatür Yarışması Düzenliyor

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz