Yeşilay Derneğinden Vali Demirtaş’a Ziyaret

  0
  159

  Yeşilay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
  Yeşilay Derneği Başkanı Hakan Özöncel, Vali Mahmut Demirtaş’ın yakasına Yeşilay rozeti takarak, hafta boyunca yapacağı etkinliklerle ilgili bilgi sundu.
  Hakan Özöncel, Yeşilay Haftası nedeniyle dernek olarak il genelinde vatandaşların madde bağımlılığına karşı bilinçlendirilmesi için çeşitli eğitim çalışmaları yapacaklarını belirterek, “Bu çalışmalarla amacımız ilimizde sağlıklı fertler ve aileler yetiştirerek, sağlıklı bir geleceğe zemin hazırlamaktır. Adıyaman’da yapacağımız örnek çalışmaları Türkiye’ye aşılayarak, önemli projelere imza atacağız” dedi.
  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Demirtaş ise Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve ülke genelinde çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurgulayarak, “Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin ülke genelinde göstermiş olduğu performansı ilimizde de göstermelerini temenni ediyorum. Bizlerde Valilik olarak son yıllarda toplumun kanayan bir yarası haline gelen madde bağımlılığına karşı ilimizde bir merkez açtık. Bu merkezi açmadaki amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığından kurtarmak ve onların tekrar sağlıklı bir şekilde topluma kazandırmaktır. Bu açıdan Yeşilay derneğinin madde bağımlığına karşı yapacağı her türlü çalışmaları destekliyoruz” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz