Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Destek

  0
  121

  Yeşilay Cemiyetinden bağımlılıkla mücadele alanında sosyal destek temelli yenilikçi projeler üreten STK ve üniversiteler için mali destek programını açıkladı.

  Adıyaman Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel yaptığı açıklamada, Sosyal destek temelli yenilikçi projeler ile gençler ve tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin ve farkındalığın oluşturulmasını amaçlamaktadır dedi.

  Özöncel, “2016 Yılı Aşamalı Proje Teklif Çağrısı” kapsamında Bağımlılıkla Mücadele Destek Programını ilan edildi. Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele anlayışı ve kuruluş amaçları çerçevesinde ülkesel hedeflerle kurumsal stratejik plandaki hedef ve önceliklere uygun olarak geliştirilen Bağımlılıkla Mücadele Destek Programına ilişkin bağımlılıkla mücadele alanında önleme, sosyal destek temelli yenilikçi projeler ile gençler ve tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturulması ve yeterli bilgilendirme ile farkındalığın oluşturulmasıdır.

  Adıyaman Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, Bağımlılıkla mücadelede tedavi ile entegre ve sürdürülebilir sosyal destek unsurlarının geliştirilmesi, İkincil veya üçüncül önleme faaliyetlerine konu gençlerin destek modelleri ile topluma katılımlarının sağlanmasıdır. Gençler ve tanımlı hedef grupların bağımlılığa yönelik farkındalık düzeylerini artıracak; hedef odaklı, tematik ve yenilikçi önleme faaliyetlerinin yapılması veya önleme araçlarının geliştirilmesi gibi projeler için Üniversiteler, Federasyonlar, Birlikler, Vakıflar ve Dernekler başvuru yapabilecekler.

   

  Özöncel, Bağımlılıkla Mücadele Destek Programı toplam bütçesi 1.000.000 TL’dir. Bu kapsamda program toplam bütçesinin öncelikler bazında dağılımı ile proje başına verilecek asgari ve azami destek tutarları Öncelik 1: 600.000 TL, Öncelik 2: 400.000 TL’dir. Proje başına ise Asgari destek tutarı 10.000 TL, Azami destek tutarı: 90.000 TL’dir. Başvuruda bulunacak projeler yukarıda yer alan destek limitleri dahilinde projelerinin %100’üne kadar destek talep edebilecekler.  Ön başvurular için son teslim tarihi 09 Aralık 2016 17:30’dur. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

  Detaylı Bilgi için projemdp@yesilay.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz