Yeniden Refah Partisi Üyelerinden Kan Bağışı

0
796

Kızılay genel merkezi tarafından ‘Kan Stoklarımızda’ azalma var çağrısına duyarsız kalmayan Yeniden Refah Partisi İl teşkilatı üyeleri kan bağışında bulundu.

Kan baağışının geleceğe bağış olduğunu dile getiren Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir; “Dünyamızı saran pandemi süresince yaşanan tedirginlik ve izolasyon dönemi sağlığımızı olumsuz etkilerken, kan stoklarımızın da ciddi anlamda azalmasına neden olmuştur.

Ülkemizin göz bebeği kurumlarından biri olan Kızılay’ımızın azalan kan stokunu telafi etmek için başlatmış olduğu kan bağışı kampanyası için buradayız. Her ne kadar hastanelerimizde ciddi ameliyatlar dışında herhangi bir şey yapılmıyorsa da ülkemizde her gün ciddi manada trafik kazaları ve yaralanmalar meydana gelmekte, vatandaşlarımızın kan ihtiyacı ciddi anlamda hissedilmektedir. Bu vesileyle, Kızılay’ın, “Kan Bağışı“ çağrılarına parti olarak kayıtsız kalamazdık. Hastanelerde, ameliyathanelerde kan bekleyen vatandaşlarımızın derdi bizim derdimizdir.

Nitekim Yeniden Refah Partisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ın direktifleri doğrultusunda 5 Haziran 2020 Cuma günü 81 ilimizde Yeniden Refah Partisi neferleri olarak kan bağışında bulunuyoruz. Amacımız hem kan stokumuzu arttırmak, hem de bu konuda toplumsal bir duyarlılık oluşturmaktır.

Her ne şartlar altında olursa olsun, bizler parti olarak Milletimize hizmet etmeye, her türlü ihtiyacında anında yanında olmaya, her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Yine bu vesileyle de bütün vatandaşlarımızı Kızılay’ın başlatmış olduğu “ Bağışı “ kampanyasına katılmasını temenni ediyoruz. Unutmayalım ki; bir gün hepimizin kan ihtiyacı olabilir. Kan verelim, kan vermeye teşvik edelim. Kan bağışında bulunan bütün yürekli insanlardan Allah razı olsun” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz