Yeni Eğitim ve Öğretim Yılında Servis Araç Sürücüleri Bilgilendirildi

  0
  104

  Adıyaman’da servis taşımacılığı yapan sürücüleri ile bir araya gelen yetkililer, yeni eğitim öğretim yılında sürücülerin öğrenci taşırken fazla öğrenci alınmaması ve kurallara uyulması konularında uyardı.

   

  Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Genç, sürücüleri sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

   

  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından düzenlenen toplantıda sürücülerin dikkat etmesi gereken kurallar anlatıldı.

   

  Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Hasan Patat, insanın ulaşım hakkı ile buna bağlı can ve mal güvenliğini korumanın herkesin en temel hakların başında yer aldığını söyledi.

   

  Öğrencilerin gerek yaya olarak gerekse yolcu olarak karayolu üzerinde can güvenliğini sağlamak ve trafik kazalarından korumak temel hedef olduğunu belirten Patat, “Adıyaman da belediyemize kayıtlı toplam 506 adet ‘S’ plakalı servis aracı bulunmaktadır. Bunların yaklaşık 239’ü okul servis aracı ve 119’u da personel aracıdır. 149 plakada askıdadır. 2015 yılında 17 okul servis aracı kazaya karışmıştır. Bu kazalar içerisinde 16 adet yaralamalı kaza, 1 ise maddi hasarlıdır. 2016 yılı Ocak ayından bugüne kadar 8 okul servis aracı kazaya karışmıştır. Bu kazalar içerisinde 3 adet yaralamalı kaza, 5 ise maddi hasarlı kaza meydana gelmiştir. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak, okulların açıldığı ilk günde itibaren, gerek trafik ekiplerimiz gerekse İl Emniyet Müdürlüğümüzün diğer birimlerinin de okul önlerinde, öğrencilerin karşıdan karşıya geçtikleri yaya ve okul geçitlerinde, gerekli trafik tedbirler ile ilgili planlalar yapılmış ve bu planlar eğitimle birlikte hayata geçirilecektir. Ekiplerimiz öğrencilerimizin güvenli taşınmaları konusunda servis araçları üzerinde etkin denetimlere kararlılıkla devam edilecektir. Denetimlerdeki temel amacımız hiçbir öğrencimizin trafik kazasına karışmaması ve mağdur olmamasıdır” diye konuştu.

   

  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Taş ise yaptığı açıklamada, servis şoförlerinin ellerinden geldiğince kurallara uyduğunu ancak, kurallara uymayanlara gerekli uyarı ve ikazların yapılacağını vurguladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz