Yaz Spor Kursları Başladı

  0
  125

  Cumhuriyet Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tören sporcuların korteş yürüyüşü yapması ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

  Törende konuşma yapan Vali Yardımcısı Levent Öztin, yaz okullarının temel amacının çocuklara sporu sevdirmek ve sporu bütün vatandaşlara ulaştırmak olduğunu söyledi.

  Yaz spor okulları kapsamında 25 branşta çocuklara eğitimler verileceğini belirten Öztin, ” Spor çocukların fiziksel gelişimi için çok önemli bir faaliyet ve biz bunu sağlamayı amaçlıyoruz. Yaz spor okullarıyla birlikte çok geniş bir sporcu havuzu oluşacak. Bu havuzda çok yetenekli çocuklarımız var” dedi.

  Yetenekli çocukların tespit edilerek spora kazandırılmasıyla birlikte bu sporcuların Türkiye’yi uluslararası spor müsabakalarında temsil edeceğini ifade eden Öztin, çocuklarını spora yönlendiren ailelere teşekkür etti.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ise Türkiye’de sporun ilk kez 16 spor külübünün bir araya gelerek oluşturduğu Türk Spor Kurumu’nun kuruluşuyla sporun kurumsallaştığını belirtti.

  Bu yıl Türk Spor Kurumu’nun 77’ci yıl dönümünü kutladıklarını kaydeden Bağcı, “29 Haziran’a kurulan Türk Spor Kurumu’nın kuruluş günü her yıl yaz spor okullarının açılış günü kabul edilmektedir. Bu yıl da bin 500 çocuğumuzun katılacağı yaz spor okullarını açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

  Bağcı, çocuklardan antremanlarını aksatmamasını ve eğitmenleri dikkatli bir şekilde dinlemelerini istedi.

  Tören öğrencilerin kickboks, jimnastik ve iskrim gösterisiyle son buldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz